Datum: 24. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Rejšice - FK Libodřice  3:1 (2:1)

V I.B třídě schází do konce sezóny pět kol a Rejšice ještě definitivně nejsou z nejhoršího venku. Po neúspěchu v Luštěnicích potřebovaly body vydolovat na čtvrtých Libodřicích.

Domácí i přes horší postavení v tabulce začali proti loňskému účastníkovi I.A třídy lépe. Již po deseti minutách hry si na Hanušův rohový kop naskočil Putorik, ale jeho hlavičce stálo v cestě břevno. Kýžený úspěch se dostavil o dvě minuty později. Při Remsově přímém kopu počítal brankář s tečí Putorika. Míč nakonec skončil až za zády překvapeného Šrámka. Vedení Rejšic netrvalo ani pět minut, když z nenápadné akce přesně hlavičkoval Janovský. Svižný úvod se musel divákům líbit, stejně tak akce Remsy. Jeho centr nedokázala dvojice beků zastavit, ale dobíhající Zdražil měl k míči daleko. Stejně tak i domácí gólman, který vyběhl mimo vápno. Libodřický Jelínek však překopl i prázdnou branku. Postupem času se Rejšice usadily na polovině soupeře a do konce prvního poločasu řádně zaměstnávaly hostující obranu. Činil se hlavně Šrámek, který bravurně vyrazil štiplavou střelu ze standardní situace. Když už to vypadalo, že obě mužstva půjdou do kabin za nerozhodného stavu nařídil hlavní rozhodčí pokutový kop po zákroku na Edera. Míč si postavil Hanuš a s přehledem poslal svůj tým do vedení.

Na pěkně připraveném hřišti se hrál pohledný fotbal i po změně stran. Rejšický Jon nejenže zastavil akci soupeře, ale navíc vypracoval vyloženou příležitost pro svého kolegu v útoku. Zdražil však podržel míč déle a gólman mu včasným vyběhnutím šanci zmařil. Domácí dávali zapomenout na své postavení v tabulce a hosté se měli co ohánět. Remsovu parádní střelu zastavilo až břevno a hlavičce Zdražila scházelo více přesnosti. S přibývajícím časem domácí trochu polevili a hráči Libodřic několikrát otestovali připravenost gólmana. Ve všech případech však neuspěli. Rejšice už vsázeli pouze na brejky. Vítězství mohl pečetit pět minut před koncem Hanuš, když nikým neatakován nedokázal trefit odkrytou branku. Definitivní pojistku v podobě třetí trefy zaznamenal Zdražil. Po naservírované přihrávce Remsou nedal osamocenému brankáři šanci - 3:1.

• Branky: 12. Remsa, 42. Hanuš (pen.), 90.(+2) Zdražil - 17. Janovský
  • Rozhodčí: Mansour - Černý, Kubečka