Datum: 24. 04. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Rejšice - TJ Řepín  1:3 (1:2)

Rejšice na úvod sezóny v I.B třídě přivítaly Řepín. Ještě před samotným výkopem ocenili představitelé rejšického klubu dvě dlouholeté opory. Vladimír Rys a Petr Mareš převzali věcné dary za výbornou prezentaci klubu při jubilejní desáté sezóně v krajské soutěži.

Utkání začalo podle očekávání opatrně a obě mužstva se začaly osmělovat až po úvodní brance domácího Zdražila, kterého v šestnácté minutě dlouhým pasem našel Šneidr a podél gólmana vstřelil premiérovou branku Rejšic v novém ročníku. Domácí útočník se mohl prosadit i o pár minut později, ale na Hanušův centr nedoskočil. Ke slovu se dostali i hosté, když se soupeř nechal trochu ukolébat příznivým výsledkem. Ve 27. minutě Prskavec chybně rozehrál a Rosenbaum střelou ze střední vzdálenosti vyrovnal. Obě mužstva si v zápětí vytvořila po jedné příležitosti, ani jedna strana se však neradovala. Vedení Rejšicím mohl vrátit ve 40. minutě opět Zdražil, tentokrát mu po centru Hanuše stálo v cestě břevno. Hráči Řepína byli efektivnější a před odchodem do kabin nepříznivý stav nakonec otočili. Kapitán Prejza zužitkoval svou rychlost a přihrávkou do druhé vlny namazal volnému Dvořákovi, jehož střelu zastavila až Gergelčíkova síť.

Po změně stran hýřili aktivitou hosté, zatímco Rejšice občas působily odevzdaným dojmem. Již po dvou minutách hry diváci tleskali málo vídané situaci. Řepínský Kraus se z půlky hřiště opřel do míče a jeho dalekonosný pokus orazítkoval břevno. O pět minut později zmařil domácí brankář radost osamocenému Prejzovi, když mu včasným vyběhnutím zneškodnil střelu. I další příležitost zaváněla gólem. Po přihrávkách na jeden dotek uvnitř velkého vápna mířil těsně vedle hostující Dvořák. Trenérskou dvojici Rejšic jistě nepotěšila ani situace z 65. minuty, kdy se obránci neshodli s gólmanem a Štrupl mohl rázem zvýšit vedení Řepína. Jeho střele se však do cesty postavila tyč a následná dorážka mířila vedle. Rejšice se začaly více tlačit dopředu až patnáct minut před koncem. Po centru z pravé strany zůstal chvíli nekrytý Zdražil, ale jeho zakončení postrádalo více přesnosti, stejně jako pokus Barančoka. V nastaveném čase potvrdil vítězství Řepína brankář Peřestý, který po faulu na Štrupla proměnil pokutový kop.

• Branky: 16. Zdražil - 27. Rosenbaum, 44. Dvořák, 90.(+3) Peřestý (pen.)
  • Rozhodčí: Hurych - Vinter, Kočárek
  • ŽK: 1:1
  • Rejšice: Gergelčík - Vít, V.Rys, Barančok, Šneidr - Hanuš, Eder (77. Novotný), Putorik (67. M.Rys), Prskavec (46. Nastoupil) - Zdražil, Jon
  • Řepín: Peřestý - Kraus, Vaněček, Dvořák, Kinzl - Rada, Prejza, Šplíchal (89. Škoda), Rosenbaum - Schönfeld (90. Stejskal), Štrupl