SK Akuma Ml. Boleslav - TJ Sokol Kosořice "A"  2:0 (1:0)

Fotbalisté Kosořic neodehráli první jarní kolo z důvodu nezpůsobilého terénu. Naopak hráči Akumy ve 14. kole zvítězili s rezervou Benátek, rozehranější celek domácích tak byl před zápasem ve výhodě.

Tři hráči si v kosořickém dresu odbyli premiéru a v prvních minutách celkem úspěšnou. Domácím se sice dařilo držet míč na kopačkách a kombinovat, ale pouze ke kosořickému vápnu. Hostující defenzíva nezafungovala až v sedmnácté minutě, kdy se na levé straně uvolnil Valenta a jeho přihrávku usměrnil nabíhající Dubský pouze vedle. Postupem času se začali osmělovat také Kosořičtí. Mezi nejaktivnější patřil Adámek, jeho pokusy však neskončily podle jeho představ. Hráči Akumy se nadále pokoušeli vyzrát na soupeře postupným útokem. Hosté však po zisku míče vyráželi do rychlých brejků. Ve 27. minutě odcentroval v obtížné pozici Adámek, ale před dobíhajícím Macháčem zavčas zakročil obránce. Po této šanci sevřeli fotbalisté Akumy Kosořické před jejich brankou. Z této pasáže stojí za zmínku pouze centr Fanty a nepřesná hlavička Valenty. Za hosty odpověděl Niklfeld přesnou přihrávkou do prostoru, kde si míč převzal Malík, jenže střele k tyči scházelo více razance. Před odchodem do kabin se nakonec měnilo skóre. Kosořický Kučera při odkopu nastřelil pouze Fantu, kterého ve vápně zastavil Štecher. Tomu se míč následně dotkl ruky a rozhodčí ukázal na značku pokutového kopu. Kamenický s přehledem proměnil a do kabin šli spokojenější domácí.

Než se mohli hráči Kosořic pokusit v úvodu druhého dějství vyrovnat, prohrávali již o dvě branky. Nedorozumění ve středu hřiště využil Kohnhäuser, který napřáhl za vápnem a zamířil přesně k tyči. Domácí hráli uvolněně, naopak Kosořičtí ztráceli míče a vynaložili spoustu sil na opětovné získání. Domácí příznivce určitě potěšily střely Valenty a o chvíli později i Dubského. Hosté se ke slovu dostali až v 68. minutě po přímém kopu Niklfelda. Halbich vyrazil míč před sebe, jenže Pára míč do sítě neprotlačil, stejně jako o chvíli později Malík. Z dobré pozice přestřelil také Sedláček. Fotbalisté Akumy ve zbylých minutách už čisté konto bez větších problémů uhájili. Na výsledku 2:0 už nic nezměnila ani pěkná střela domácího Skramužského.

• Branky: 44. Kamenický (pen.), 52. Vladimír Kohnhäuser
  • Rozhodčí: Jirů - Pažout, Švarc