Sokol Kosořice "A" - SK Akuma Ml. Boleslav  4:1 (2:1)

Fotbalisté Kosořic se poprvé představili doma a oproti utkání v Kněžmostě doznala sestava několika změn. Do základní sestavy se po nemoci dostali Grus a staronová tvář Černý.

Úvodní seznamování trvalo pouze do deváté minuty, kdy se z nenápadného nákopu urodila první gólová akce. Boleslavský Valenta nikým neohrožován si potáhl míč na střed s dvojicí obránců za sebou a střelou pod brankářem otevřel skóre. Hned vzápětí se pokusil navýšit skóre Výda ranou ze střední vzdálenosti a brankář s námahou vytěsnil míč vedle branky. Hráči Kosořic poprvé otestovali Halbichovu pozornost až v 19. minutě, kdy po Černého přihrávce pálil do gólmana Sabol. Míč z rohového kopu vyrazil brankář na hranici vápna, zde Grus posunul Sabolovi a ten křížnou ranou o tyč vyrovnal. V dalších minutách byli častěji u míče hosté a to i díky přesilově hře, jelikož Malík ve 25. minutě viděl už druhou žlutou kartu a musel předčasně do sprch. Domácí však využívali každé možné chvíle k brejkovým situacím. Navíc ve 37. minutě opět Sabol dostal kousek prostoru a tvrdá rána zacílila tentokrát k druhé tyči - 2:1.

Hráče Akumy čekalo dalších pětačtyřicet minut ve výhodě jednoho muže navíc a trenér Hlaváček vyslal na hrot Skramužského. Již v 53. minutě po zmatcích v kosořické obraně se k míči dostal volný Bernard, jenže z dobré pozice napálil míč nad branku. Kosořičtí se v dalších minutách prezentovali dobrou bojovností a soupeře k dalším šancím nepouštěli. Naopak domácím se několikrát podařily brejkové situace. Při jedné našel Grus volného Sabola, ale tentokrát ze souboje vyšel vítězně hostující gólman. Hostujícímu týmu rychle ubíhaly minuty a to se projevilo i na herním projevu s mnoha nepřesnostmi. Navíc domácí obrana hrála kompaktně a několik náznaků soupeře včas zažehnala. V 74. minutě si Kosořičtí vyměnili míč u postranní čáry, Sabol pronikl do vápna a po následné přihrávce se před Černým zjevila prázdná branka. Míč se však odrazil od břevna zpět do hřiště a dobíhající Grus přestřelil. V 85. minutě přiblížil Kosořické ke třem bodům Sabol. Macháč nadýchaným centrem našel dnešního střelce dvou branek a ten bez rozmyslu tvrdou ranou k tyči přidal i třetí zásah. Poté domácí už hru kontrolovali a navíc Macháč po rychlém úniku poslal míč do běhu Vonáškovi. Ten po čtyřech minutách hry na hřišti trochu se štěstím propasíroval míč Halbichovi mezi nohama - 4:1.

• Branky: 19., 37. a 85. Sabol, 88. Vonášek - 9. Valenta
  • Rozhodčí: Bišický - Dragoun, Nejedlo