SK Bakov nad Jizerou - Sokol Kosořice  3:2 (2:0)

Kosořice v úvodním zápase jara nastoupily v Bakově nad Jizerou. Na hrotu se představil mladý Zikmunda, kmenový hráč Luštěnic a loňskou sezónu hostující v Benátkách nad Jizerou.

Úvod utkání přinesl zajímavé okamžiky od první minuty. Po pár vteřinách hry se do míče opřel bakovský Pelant. Jeho pokus skončil mimo tři tyče, podobně jako ten o dvě minuty později. Domácí začali opravdu zostra a v deváté minutě se míč po standartní situaci dostal před branku, kde však na něj nedosáhl Frelich. Kosořice poprvé vystrčily růžky ve 12. minutě. Na polovině hřiště se šikovně uvolnil Zikmunda, ale střelu na poslední chvíli zblokoval obránce. Ve 21. minutě se hostujícímu celku podařilo se štěstím odvrátit nebezpečnou situaci. Nevyužitá šance nemusela Bakov mrzet. Na následný rohový kop si vyskočil kapitán Sedláček a hlavičkou otevřel skóre. Po půlhodině hry se k brance středem hřiště tlačil Antoš, který uličkou hledal Kučeru. Ten nastřelil vyběhnuvšího gólmana. Na druhé straně se k šanci opět nachomýtl Pelant. Se slabou střelou si Kortus poradil. Pět minut před koncem první půle hosté podruhé inkasovali. Domácí Bláha získal u rohového praporku míč. Podél brankové čáry zamířil do vápna, kam poslal přihrávku a Boháček nešťastně nasměroval míč do vlastní sítě. V závěru prvního dějství si míč k přímému kopu postavil Sedláček. Brankář však jeho pokus chytil a do kabin se šlo za dvoubrankového vedení Bakova.

Ve druhém poločase se karta obrátila a rušno bylo hlavně v domácím vápně. Boháček posunul do strany na Kořínka. Ten přihrál před bránu, ale Sabol se ve skluzu k míči nedostal. O dvě minuty později tentýž hráč po centru Zikmundy zamířil vedle vzdálenější tyče. Martin Sabol do třetice. Střílený rohový kop nebezpečně proletěl napříč vápnem. Spoluhráči ho však do bakovské branky nepropasírovali. V 55. minutě si hostující Grus udělal výlet přes půl hřiště zakončený tečovanou střelou. Z následného rohového kopu se po souboji zmocnil míče Antoš. Přihrál do strany Sabolovi, jehož centr parádně zapadl za Beranovy záda - 2:1. Kosořice ještě více zabraly. Boháčkův střelecký pokus brankář zlikvidoval. O minutu později poslal Sabol do sóla Kořínka. Střela proletěla kolem gólmana, ale skončila na tyči. I u další šance byl agilní Sabol. Po přiťuknutí Míchalem neměl Beran s jeho technickou střelou větší problémy. Místo vyrovnání domácí z ojedinělé příležitosti zvýšili. V 83. minutě se odražený míč po rohovém kopu dostal k Bláhovi, který vystřelil pěkného "angličana". Kosořice dokázaly už jen snížit. V 90. minutě se po Antošově centru prosadil Zikmunda.
  • Branky: 21. Sedláček, 40. Boháček vl., 83. Bláha - 55. Sabol, 90. Zikmunda
  • Rozhodčí: Suchý - Němeček, Hurych