Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - SK Bělá pod Bezdězem  4:1 (3:0)

Stejný scénář jako minulé utkání v Ostré měl i domácí zápas Kosořic s Bělou pod Bezdězem, po prvním poločase se šlo do kabin za stavu 3:0.

Hosté v roli tabulkově nejlepšího mužstva z Mladoboleslavska začali aktivněji a v prvních minutách hry půjčili míč soupeři jen sporadicky. Nejblíže brance byl v páté minutě kapitán Arient, který z bezprostřední blízkosti Kortuse nepropálil. V desáté minutě odpověděli domácí také vyloženou šancí. Po Adámkově autu si Kořínek pokryl míč a následný centr hlavičkoval Macháč, nevědomky že je zcela volný, těsně vedle. Kosořice postupem času srovnaly se soupeřem krok a v patnácté minutě šly poprvé na jaře do vedení. Ke standardní situaci se po faulu na Kořínka postavil navrátilec Hrechko a po teči jednoho z hráčů ve zdi už brankář nestihl zareagovat - 1:0. Domácí nabuzeni vstřelenou brankou převzali iniciativu a o čtyři minuty později zvýšili vedení. Bělský obránce si v pokutovém území nevšiml dotírajícího Madyara a místo míče trefil hráče. Nařízený pokutový kop proměnil Kořínek. Neuběhla ani čtvrt hodina od první branky a Kosořice již vedly 3:0. Na polovině hřiště domácí rozehrávali po faulu k postranní čáře Kořínkovi. Ten obelstil obránce a naservírovaný míč před branku uklidil za Uherovy záda Macháč. Poté domácí uspokojeni vedením přenechali iniciativu soupeři, k výraznější příležitosti se však nepropracovali. Naopak Kosořičtí z ukázkového brejku po ose Grus-Kořínek-Sabol mohli své vedení navýšit, střela posledně jmenovaného o kousek minula cíl.

Po změně stran Kosořice nenavázaly na první dějství a do té doby pozorná obrana poprvé inkasovala. V 53. minutě se štěstím pronikl k brance bělský hráč a jeho následnou přihrávku zužitkoval Zahrádka. V dalších minutách hry domácí srdnatě bojovali s houževnatým soupeřem, který vše vrhl do útoku. Kosořice spoléhaly na rychlé brejky, ale většinou je zastavila nepřesná přihrávka. Až v 81. minutě mohli hosté snížit, kdy po nepřehledné situaci odkopával míč jeden z obránců z brankové čáry do bezpečí. V 90. minutě dal výsledku definitivní podobu Darmoš, když Hrechko prodloužil míč za sebe a osamocený útočník prostřelil bělského gólmana.
  • Branky: 15. Hrechko, 19. Kořínek (pen.), 26. Macháč, 90. Darmoš - 53. Zahrádka
  • Rozhodčí: Kvasnička - Hamřík, Tichá