Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Bělá pod Bezdězem - Sokol Kosořice  3:1 (2:1)

V dalším mistrovském utkání nebyly Kosořice kompletní, přesto potřebovaly již naplno bodovat.

Oproti minulým zápasům došlo v sestavě hostí k několika pozičním změnám, což se v úvodu ukázalo jako správné. Štecherem vybojovaný míč naservíroval Mosiurczak přesně za obranu na naběhnutého Volemana, který krásnou střelou k tyči ukončil střelecký půst. Domácí mužstvo v úvodních minutách trápila nepřesnost a pro míče si s přehledem chodil gólman. Hráčům Bělé však v prvním poločase stačili dva rohové kopy, aby nepříznivý vývoj otočili ve svůj prospěch. V 18. minutě nedokázala hostující obrana pokrýt hlavičkujícího Šulce a ve 31. minutě tentokrát z běhu dokázal Arient uklidit míč hlavou přesně na vzdálenější tyč. Kosořice se snažily o rychlou odpověď, ale po Volemanově přihrávce pálil Grus těsně nad. Tečku za prvním poločasem udělali hosté, kteří mohli srovnat skóre. Voleman prodloužil centrovaný míč na rozběhnutého Gruse, zpětné přihrávky se zmocnil Sabol. Místo střely ještě přihrál Michalovi, jehož střelu na brankové čáře odvrátil obránce.

Ve druhém poločase už hosté příliš brankáře Uhera neohrozili, naopak domácí mohli odskočit na rozdíl dvou branek. Opět po standardní situaci si na centr vyskočil Arient, tentokrát mířil ale nepřesně. V 65. minutě se skóre přeci jen měnilo. Na hranici vápna se ideálně uvolnil Šulc a jeho střela nakonec skončila za Majzlanovými zády. Bělá poté s přehledem kontrolovala své vedení a i přes snahu Kosořic v závěrečných minutách už se skóre nezměnilo. Domácí po zásluze zvítězili, i když kanonýr Vrabec tentokrát usedl pouze na lavičku náhradníků.
  • Branky: 18. a 65. Šulc, 31. Arient - 8. Voleman
  • Rozhodčí: Baroch - Hron, Pokorný
  • Kosořice: Majzlan - Janák, Maška, Adámek, Sedláček - Grus, Mosiurczak, Štecher, Michal - Sabol - Voleman
  • Bělá p/Bezdězem: Uher - Toman (46. Jirdásek), Tůma, Hanibal, Hodovanec - Švadlenka (76. Slobodzian), Šulc, Arient, Král - Charvát, Fischer (80. Klíma)