TJ Sokol Kosořice "A" - SK Benátky n/Jizerou "B" 2:2 (1:1)

V závěrečném zápasu sezóny mezi Kosořicemi a rezervou Benátek měli domácí ve svých řadách opět několik hráčských absencí. Soupeř přivezl velmi mladý celek.

A start do utkání měli hosté lepší. Domácí se dostávali do tempa velmi pozvolna. Už v osmé minutě tak tak, že na centrovaný míč po rohovém kopu nedosáhl Jan Kraus. Kosořičtí zařadili vyšší stupeň až po čtvrt hodině hry. Třískou vysunutý Malík ale Jíru v brance neprostřelil. Oba si souhru zopakovali hned vzápětí. Tentokrát se Malík protáhl podél brankové čáry, přihrál před branku a odražený míč uklidil Macháč do sítě. Po vstřelené brance měli domácí více ze hry a Tříska v dalším pokusu mířil pouze do gólmana. Neúspěšně skončila také akce Malíka s Macháčem. Zápas však nabral trochu jiný směr po sporném okamžiku ve 28. minutě. Kosořický hráč sice odkopl míč před vápnem, ale hlavní rozhodčí viděl domnělý faul. Míč si postavil Martin Langšádl a střelou podél zdi vyrovnal stav. Rázem se více před branku zase tlačili hosté, po zbytek prvního poločasu však další příležitosti k vidění nebyly.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky hosté vývoj utkání otočili. Po chybě obránce u postranní čáry odcentroval Mašek a Tott poslal míč hlavou ke vzdálenější tyči. Domácí byli s verdiktem rozhodčího nespokojeni i v 58. minutě, kdy podražení Jakuba Krause v pokutovém území nechal hlavní arbitr bez povšimnutí. Jakub Kraus však z následného rohového kopu našel nabíhajícího Martina Adámka, který placírkou překonal brankáře - 2:2. V 70. minutě viděla slabší divácká návštěva další zajímavý okamžik. Souboj hostujícího Davídka a kosořického Malíka nakonec vyvrcholil vzájemnou potyčkou, po které nejprve hlavní rozhodčí udělil červenou kartu benáteckému hráči. Hned vzápětí si červený kartónek zblízka prohlédl také hostující Hrdlička za nemístné poznámky na rozhodčího. Než se začalo opět hrát, tak si diváci mohli zkrátit chvilku sledováním průletu dvou gripenů, což byla jistě zajímavější podívaná, než to, co se v tu chvíli dělo na hřišti. Domácí se samozřejmě snažili využít dvojí početní výhody, ale Kosořickým chyběl moment překvapení. V 75. minutě domácí vyslali na hřiště kanonýra Darmoše a ten mohl hned několikrát rozhodnout zápas. Nejprve z hranice pokutového kopu nezamířil přesně. Ani další úniky kosořického útočníka neskončily brankou. Snahy domácích o vstřelení branky nakonec mohli využít i hosté. Po ztrátách míče podnikli Benátečtí několik nebezpečných brejků, jenže ani z přímého kopu tentokrát už nemířili přesně. Poté hlavní rozhodčí naposledy v této sezóně foukl do píšťalky.

• Branky: 15. Macháč, 59. Martin Adámek - 28. Martin Langšádl, 54. Tott
  • Rozhodčí: Kožej - Kubín, Skřivánková