Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Karbo Benátky  1:0 (1:0)

V tomto kolem čekalo na Kosořice derby s nedalekými Benátkami, které lépe vyznělo pro domácí celek.

Domácí chtěli vrátit soupeři porážky z předchozího ročníku a tak od prvních minut měli více ze hry. Již v osmé minutě se šikovně vyhnul dvou obráncům Hromádko, třetí byl však už nad jeho síly. Hosté kontrolovali Duchoslavem, míč však nasměroval vysoko nad. První vážnější šanci utkání neproměnil Lener po centru Volemana. O dvě minuty později nevyšel Benátkám ofsajd-systém, ale Grus mířil pouze vedle levé tyče. Ve 30. minutě musel po centru hostí odvracet Štecher před dvojící útočníků. Před odchodem do kabin udeřili domácí. Antoš pasem za obranu našel Gruse, který utekl svému strážci a střelou k tyči poslal svůj tým do vedení.

Po výměně stran začali opět lépe Kosořice. Volemanovu střelu zastavil až hostující brankář. V 64. minutě zahrávali hosté rohový kop a následný závar před brankou domácích ukončil až razantní odkop na polovinu soupeře. Benátky vsadily všechny síly do útoku a tak se otevíral prostor pro domácí. V 70. minutě našel Antoš osamoceného Darmoše, ale jeho tvrdou střelu vyrazil gólman na roh. Poté neuspěl Hromádko, poté co vybojoval u brankové čáry míč a jeho centr musel nadvakrát likvidovat hostující brankář. Čtyři minuty před koncem řádné hrací doby byl hostující celek blízko vyrovnání. Centr z levé strany našel nekrytého Kalíška, který narazil na výborného Kortuse. V 90. minutě si hosté párkrát vyměnili míč a osamocený z dobré pozice mířil nad Kortusovu branku. Pojistku mohl zařídit Darmoš. Střelu mu však opět kryl benátecký gólman.

Kosořice po zásluze vyhrály, i když brankové příležitosti byly na obou stranách.

• Branky: 42. Grus
  • Rozhodčí: Kudrna
  • Kosořice:
  •   Kortus - Štecher, Dědek, Boháček, Poslt - Voleman, Bejda, Hromádko, Lener (64. Darmoš) - Antoš, Grus (83. Krichebauer)

:: Fotky ze zápasu ::

Sokol Kosořice - Karbo Benátky 1:0