Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice "A" - SK Kopaná Karbo Benátky n/J. "B"  0:2 (0:0)

Fotbalisté Kosořic se v okresním přeboru poprvé představili vlastnímu publiku. Soupeř z Benátek sice v úvodním kole čtyřikrát inkasoval, ale již několik sezón patří tento tým do horních pater tabulky a diváci se tedy měli na co těšit.

V prvních minutách zápasu byla hra neurovnaná. Ke zlepšení přispěla první šance utkání. Domácí Heřmanský napřáhl z dvaceti metrů a Jíra bravurním zákrokem vytěsnil míč mimo branku. Po následném rohovém kopu zůstal na zadní tyči volný Tříska a benátecký gólman opět vytáhl dobrý zákrok. Hosté odpověděli o čtvrt hodiny později z rychlého brejku, na poslední chvíli zasáhl kosořický Batala před zakončujícím Fingerhutem. V dalších minutách se fotbalistům Kosořic nedařilo držet míč a procentuální ukazatel držení míče, jak jej známe z televize, zaznamenal strmý pád dolů. Naopak mladí hráči Benátek byli u většiny míčů dříve a důraznější v osobních soubojích. Přesto si hosté výraznější příležitost vypracovali až v poslední minutě prvního poločasu. Kosořická obrana na vteřinu zaspala a nabíhající Hrdlička v dobré pozici mířil pouze vedle.

Další okénko v defenzívě Benátečtí potrestali krátce po změně stran. Konkrétně v 52. minutě šel Jan Kraus ze strany sám, místo střely však přihrál před branku volnému Bambuchovi a ten i přes snahu Bataly zabránit gólu, otevřel skóre zápasu. Kosořický Batala mohl bleskově odpovědět po rohovém kopu, jeho hlavičku však našel brankář ve své náruči. Na druhé straně nejprve nevyužil obrovskou příležitost Benda. O chvíli později však domácí chybovali na hranici vápna a Fingerhut z úhlu zvýšil vedení benátecké rezervy. Hráči Kosořic se po druhé inkasované brance dostali do výrazného útlumu. Domácím částečně pomohly čerstvé síly na hřišti a hra na riziko v obraně. Prvním varováním pro hosty byla pěkná rána Macháče ze 66. minuty. O chvíli později zatáhl míč Grus a ze druhé vlny nabíhající Batala mířil pouze doprostřed branky. Kosořický Grus v závěrečných minutách vysunutý do kraje zálohy často zaměstnával soupeřovu obranu. Stejně jako v 72. minutě servíroval míč pro Macháče, který z nadějné pozice přestřelil. Akce jako přes kopírák o čtyři minuty později, stejné herecké obsazení s tím rozdílem, že Macháč nastřelil hráče před brankovou čárou. V závěrečných minutách se hrálo pouze před benáteckou brankou, hosté se občas pokusili o brejk, ale vždy s neúspěšným koncem. V další šanci Kosořic se ocitl po přihrávce Vavrika střídající Darmoš, jenž z úhlu nastřelil pouze vybíhajícího brankáře. Jelikož se neujaly ani pokusy Bataly, Darmoše ani Gruse, skončilo utkání vítězstvím Benátek.
  • Branky: 52. Bambuch, 56. Fingerhut
  • Rozhodčí: Švarc - Žižka, Nejedlo
  • Kosořice: Pavlík - Grus, Maška, Batala, Andres (61. Štecher) - Vavrik, Adámek, Heřmanský (75. Darmoš), Lener (20. Sedláček) - Tříska, Macháč
  • Benátky "B": Jíra - Mareš, Svačina, Langšádl, Hejtmánek - Jan Kraus, Benda (69. Jakub Kraus), Hrdlička - Fingerhut, Bambuch (60. Body), Feri (83. Chupík)