TJ Sokol Kosořice "B" - SK Bezno-Sovínky "B" 5:2 (1:2)

V prvním utkání jarní části sezóny jsme přivítali na našem pažitu rezervu Bezna. Oba aktéry dělilo v tabulce propastných třináct bodů.

Hned od první minuty byli aktivnější hosté, coby papírový favorit a již v šesté minutě se dostali do vedení. Kosořičtí se dostávali do hry pomaleji a výsledkem bylo několik rohových kopů, které však zůstaly nevyužity. Hosté se prezentovali kombinačním fotbal a ve 30. minutě šli již do dvoubrankového vedení. Poté domácí zpřesnili kombinaci a ve 40. minutě nařídil rozhodčí penaltu a Jirka Boháček s přehledem proměnil.

Do druhého poločasu Kosořičtí nastoupili s cílem zvrátit stav a pokusit se zvítězit. V 55. minutě se dostal k míči Krátký, našel na velkém vápně Jirku Boháčka, který výstavní ranou srovnal stav utkání. V dalších minutách jsme se stále tlačili před hostující branku a v 65. minutě se bezenská síť rozvlnila potřetí. Po rohovém kopu nejprve hlavičkoval Libor Boháček do brankáře a odražený míč poslal Bešík nekompromisně za brankářova záda. Hosté se snažili o vyrovnání, ale precizní hra obranné čtyřky je nepouštěla do větších šancí. Naopak fotbalisté Kosořic navýšili vedení. Darmoš po faulu rychle rozehrál na Krátkého, ten unikl po levé straně, milimetrovou přihrávkou našel Libora Boháčka a bezmocný brankář se po jeho střele natahoval marně. Poté se dostali do hry i ostatní hráči domácího kádru a stále se dostávali před soupeřovu branku. Výsledek pečetil Lener po akci Zítky s Bartoníčkem a uzavřel účet utkání na 5:2.

• Branky: 2x Jiří Boháček, Bešík, Libor Boháček, Lener - Benda, Pavel Kameš
  • Rozhodčí: Bišický