Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "B" - SK Bezno-Sovínky "B" 2:1 (0:0)

Dvojzápas Kosořic s Beznem odstartovaly v sobotu "B" týmy. Oba celky řešily trable s poskládáním sestavy a aby toho nebylo málo, svou troškou do mlýna přispěl i svazový informační systém, na který se nešlo připojit. Před začátkem zápasu se však podařilo zápis uložit.

V úvodních deseti minutách hráči Bezna nepůjčili soupeři míč. Domácí se osmělili až akcí Lenera s Jiří Boháčkem, střela druhého jmenovaného ale gólmana zaskočit nemohla. Hosté byli fotbalovějším týmem, buď však chybovali před vápnem nebo zakončili nepřesně. Podobně jako ve 23. minutě souhru Honzátka s Podzimkem zakončil mimo tři tyče Kolovratník. Další pokusy viděla hrstka diváků až v závěru prvního dějství. Ve 43. minutě bezenský brankář rozehrál na polovinu hřiště ke kopačkám Jeřábka a ten poslal do šance Prýla. V dobré pozici ale přestřelil. V posledních vteřinách se v šancích ocitli také domácí. Jiří Boháček však mířil nepřesně a tentýž hráč vyslal do úniku Darmoše, jenže hlavní rozhodčí mu odpískal v souboji nedovolený zákrok.

Úvod druhé pětačtyřicetiminutovky tentokrát lépe vyšel Kosořickým. Nejprve po pravé straně uháněl do šance Bešík, ale tu stejně jako o chvíli později hlavičku Bartoníčka zlikvidoval dobrým zákrokem bezenský gólman. Ve druhém poločase se hrál otevřenější fotbal. V 53. minutě se po pravé straně dostal hostující Kornelák až před branku, stále se však hrálo bez branek. Až v 65. minutě si po faulu za hranicí vápna postavil míč Jiří Boháček a střelou přes zeď poslal Kosořice do vedení. O rychlé vyrovnání se pokoušel Kolovratník, ale zacílil těsně vedle. Hosté nadále útočili, jenže většinu pokusů směřovala přímo na Dufka. Kosořický brankář se vytáhl při nepřesném odkopu domácích, když vystihl záměr Vaňka přihrávajícího před odkrytou branku. V 76. minutě Kosořičtí předvedli pěknou akci, kdy nejprve Pavlíček přenesl hru na Jiřího Boháčka. Tomu sice centr nevyšel podle představ, ale souhru Pavlíčka s Lenerem nakonec úspěšně vyřešil Darmoš střelou k tyči - 2:0. V závěrečných minutách domácí bránili své vedení. Po samostatné akci bezenského Veselého skončil míč těsně mimo. Tentýž hráč v 89. minutě opět unikl kosořické obraně, odcentroval před branku a Podzimek, jinak povoláním brankář, hlavou snížil do odkryté branky. Následovala nepříjemná střela Korneláka. Už v nastaveném čase měli hosté na dosah vyrovnání po rohovém kopu. Závar před brankou ale skončil nepřesným zakončením nad branku.

• Branky: 65. Jiří Boháček, 76. Darmoš - 89. Podzimek
  • Rozhodčí: Šebela