Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice "A" - SK Bezno-Sovínky "A"  2:0 (2:0)

Druhý květnový státní svátek patřil dohrávce úvodního jarního kola. V duelu týmů ze dna tabulky Kosořice hostily Bezno.

Domácí měli raketový nástup, když Macháč skóroval již ve druhé minutě. Darmoš po autovém vhazovaní odcentroval, Tříska podstoupil souboj s obráncem a odražený míč poslal nejlepší střelec Kosořic pod břevno. O sedm minut později šli domácí do dvoubrankového vedení. Niklfeldův rohový kop usměrnil Kučera hlavou za Kamešova záda. I když byli hosté v dalších minutách častěji u míče, vlastními chybami se o něj zase připravovali. To ale platilo i na druhé straně, jenže domácí měli i světlejší okamžiky. Ve 22. minutě z pravé strany odcentroval Grus, ale osamocený Macháč mířil vedle. O chvíli později letěl centr z druhé strany, Macháč uspěl v hlavičkovém souboji a vyběhnuvší brankář míč nechytil. Odkrytá branka před Darmošem byla příliš malá a kosořický snajpr zacílil vysoko nad. První vážnější příležitost si hráči Bezna připsali až v závěrečných vteřinách prvního poločasu. Domácí již poněkolikáté chybovali v rozehrávce, jenže tentokrát se míče zmocnil Šišpela, které však nezakončil v dobré pozici ideálně. Na druhé straně mířil nekrytý Tříska hlavou vedle.

Domácí měli opět dobrý začátek poločasu. Již v první minutě nastřelil Macháč břevno a hned vzápětí nevyužil chyby soupeře Kučera. I v dalších minutách diváci sledovali zápas průměrné úrovně se spoustou nepřesností na obou stranách. Byly tu i zajímavější okamžiky. Hlavička bezenského Kolaříka skončila vedle a na druhé straně Macháč po chybě Ondřeje Nováka trestuhodně minul branku z těsné blízkosti. V 74. minutě rozehrál míč Niklfeld nakrátko s Macháčem a prvně jmenovaný z jedné mířil dobře k tyči. Gólman Kameš včasným zákrokem míč vytěsnil. Bezenský trenér vysunul Möbiuse v závěrečných minutách z obrany, což zlepšilo přechodovou fázi Bezna směrem dopředu, ale zároveň se domácím naskytovaly šance na přečíslení. Fotbalisté Kosořic však chybovali ve finální fázi a brankáře výrazněji nezaměstnali. Až v 78. minutě domácí Tříska hezkým slalomem prokličkoval až před brankáře, kde však ztroskotal na další kličce místo přihrávky před branku. O minutu později byl závar i na druhé straně, hostující hráči prostřelili brankáře, ale na brankové čáře stál ještě Štecher. V posledních minutách se sice Bezenští tlačili před soupeřovo vápno, jenže ve finální fázi byli bezmocní.
  • Branky: 2. Macháč, 9. Kučera
  • Rozhodčí: Tvaroh - Lafek, Chládek
  • Kosořice: Pokorný - Bašus, Štecher, Pára, Kučera - Tříska (83. Andres), Vonášek, Niklfeld, Grus - Macháč, Darmoš (69. Heřmanský)
  • Bezno: Petr Kameš - Korejza, Kolovratník (67. Pavel Kameš), Möbius, Petr Gruncl - Jeřábek (81. Martin Kolařík ml.), Ondřej Novák (75. Honzátko), Václav Novák, Martin Gruncl - Šišpela, Martin Kolařík st.
Sokol Kosořice "A" - SK Bezno-Sovínky "A" 2:0
Sokol Kněžmost - FC Horky "A" 3:2