SK Bezno-Sovínky "A" - Sokol Kosořice "A"  2:2 (0:1)

Naposledy se Bezno s Kosořicemi střetli v záchranářském duelu v I.B třídě. Uběhly další dvě sezóny a obě mužstva proti sobě nastoupila znovu, tentokrát již v okresním přeboru a hned v prvním kole.

Hosté vstoupili do utkání s větším odhodláním než soupeř. Hráči Kosořic lépe kombinovali a ve třinácté minutě vstřelili svou premiérovou branku letošní sezóny. Tříska s Vavrikem si u postranní čáry vyměnili míč, druhý jmenovaný odcentroval, Lener hlavou prodloužil míč a Macháč také hlavou překonal vyběhnuvšího brankáře. Hosté, až na dvě tvrdé rány ze sedmnácté minuty, působili ospalým dojmem. Naopak Kosořičtí si pohrávali s myšlenkou vstřelit druhou branku. Ve 27. minutě vysunul Vavrik Macháče, který měl míč v bezenském vápně na dlouhou nohu a o chvíli později vyslal jedovatou ránu obránce Grus. Hosté byli i nadále pány na hřišti, obrana spolehlivě odebírala míče a dařilo se také v ofenzívě. Ve 39. minutě se řítil kosořický Lener sám na brankáře, technickou střelu po zemi však gólman kryl. Poslední slovo v prvním dějství si vzali domácí, hlavičkový pokus Petra Bajera po rohovém kopu mířil nad.

Oproti prvnímu poločasu vstoupili Kosořičtí do druhé pětačtyřicetiminutovky dost vlažně, přesto bezenské hráče do výraznější šance nepustili. Uklidnění do řad hostí vnesla 56. minuta, kdy dlouhý nákop Mašky prodloužil Macháč a Tříska první start za Kosořice oslavil i premiérovou brankou - 0:2. S postupem času se ale hosté nechali ukolébat příznivým výsledkem a domácí i díky vysunutí Kolaříka z pozice stopera na hrot útoku, začali ohrožovat kosořickou branku. Tento hráč se připomněl v 60. minutě, zatím mířil nepřesně. Definitivně mohly Kosořice potvrdit vítězství v 79. minutě. Akci dva na jednoho však Heřmanský nezakončil dobře a domácí gólman pouze sledoval nepřesnou střelu. Neustálé centry před kosořickou branku začaly nabývat na intenzitě a v 83. minutě Bezenští zkorigovali nepříznivý výsledek. Akce zavánějící hraní rukou bezenského hráče však pokračovala a domácí dále živili naději alespoň na remízu - 1:2. To se domácím hráčům nakonec podařilo, když souboj v malém vápně vyzněl lépe pro Bezenské a hrdina domácích Kolařík opět mířil přesně - 2:2.
  • Branky: 83. a 88. Kolařík - 13. Macháč, 56. Tříska
  • Rozhodčí: Grešo