Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Dolnobousovský SK  3:1 (1:0)

V případě vítězství mohly Kosořice v tabulce předskočit Krnsko, které neuspělo v Kosmonosích.

V úvodních minutách viděli diváci nezáživný fotbal plný nepřesností na obou stranách. Až po čtvrthodině hry se k odraženému míči dostal uvnitř pokutového území Hrechko, ale mířil nad. Ve 25. minutě už domácí mířili do černého, rohový kop na malé vápno brankář podběhl a Macháč skóroval do odkryté branky. Po vstřelené brance nedokázaly Kosořice udržet míč na svých kopačkách a hrálo se tedy převážně před Majzlanovou brankou. Hosté však žádnou skulinku v obraně soupeře nenašli, naopak domácí v závěru prvního poločasu mohli své vedení zvýšit. Přihrávka zapomenutého Hrechka sice našla adresáta, ale Macháč v souboji s obráncem neuspěl. Ve 44. minutě napřáhl z dobrých pětadvaceti metrů kosořický Sabol, s jeho jedovatou ránou si mladý Stránský poradil.

Po změně stran obě mužstva kombinaci více zpřesnila, úvod však patřil Kosořicím. Ve 48. minutě se do míče opřel Kořínek, jehož projektil těsně minul Stránského pravou tyč. Touto akcí se o dvě minuty inspiroval i Macháč, nepříjemná střela těsně před gólmanem skočila a ten s problémy míč vyrazil. Do třetice už se Kosořičtí radovali, přetažený míč z poloviny hřiště vrátil Madyar hlavou před branku a Hrechko měl již snadnou úlohu. Kosořické střely ze střední vzdálenosti doposud znamenaly pro soupeřovu branku velké nebezpečí. V 60. minutě také Madyar vyslal na brankáře svou vizitku, která orazítkovala tyč. Dolnobousovští zatím bez výraznější příležitosti se hned z první šance prosadili. Po centru z pravé strany obrana včas nepokryla hráče a hlavičkují Kubeček snížil na rozdíl jediné branky. Tento stav vydržel na ukazateli pouhou minutu, souboj Stránského s Hrechkem posoudil hlavní arbitr jako nedovolený a sám postižený se štěstím proměnil. Na stavu 3:1 se už nic nezměnilo ani po akci střídajícího Michala, jehož přihrávka před branku se k Macháčovi nakonec nedostala.
  • Branky: 56. a 67. (pen.) Hrechko, 25. Macháč - 66. Kubeček
  • Rozhodčí: Novotný - M. Macháček, K. Macháček