Dolnobousovský SK - Sokol Kosořice  2:1 (2:0)

Okresní derby bylo k vidění v Dolním Bousově, kde na Kosořice čekal třetí tým tabulky.

Na začátku utkání se obě mužstva vzájemně seznamovala, ale již v deváté minutě vyslal krásnou střelu do břevna kosořický Sabol. Domácí se svou první šancí naložili výborně, když chybu obrany potrestal Šolc střelou do protipohybu brankáře. Hosté byli hráčům Dolního Bousova vyrovnaným soupeřem a v 16. minutě mohli vyrovnat. Sabolem získaný míč poslal po lajně Darmošovi, s jeho přihrávkou před branku však zakončující Voleman nenaložil dobře. Brankou neskončila ani hlavička Adámka na zadní tyči po rohovém kopu Sabola. Domácí se otřepali a z druhé vážnější šance se opět prosadili. Ve 38. minutě využil Šolc skulinky ve středu obrany a po kličce gólmanovi zvýšil na 2:0. Do konce poločasu se už skóre nezměnilo, i když Kosořice vlastní chybou málem darovaly soupeři další branku.

Hosté nevstoupili do druhého dějství špatně, ale opět nedokázali překonat Stránského v brance. Unikající Sabol přihrál před branku, kde nabíhající Voleman trefil brankáře a Darmošovu střelu z otočky zastavil před brankovou čárou obránce. Dolnobousovští mohli soupeře znovu potrestat gólem, ale tentokrát vyšel ze souboje se Šolcem vítězně Kortus. Naděje na vyrovnání vzrostla v 78. minutě, kdy na výstavní střelu Michala ze třiceti metrů neměl Stránský sebemenší šanci. Závěrečná snaha Kosořic už další branku nepřinesla, naopak domácí mohli z ojedinělé příležitosti rozhodnout, přihrávku Petra Vynikala však nasměroval Vacek těsně vedle.
  • Branky: 12. a 38. Šolc - 78. Michal
  • Rozhodčí: Baroch - Kinčl, Zdeněk