Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - FK Brandýs n/Labem 2:6 (0:4)

Po třech smolných prohrách tentokrát Kosořice v domácím prostředí tvrdě narazily.

Na hostujícího Petýrka hráči Kosořic jen tak nezapomenou. V podzimním klání je popravil třemi zásahy. Tentýž hráč se na kosořickém pažitu prosadil již po třech minutách hry. Naběhl si na přihrávku středem hřiště a prostřelil bezmocného Bartoše. Domácí mohli odpovědět Zikmundou, který po ideálním uvolnění Sabolem sám před brankářem neuspěl. Hráči Kosořic se však nepoučili a Petýrka opět nechali vystřelit. Po Kovaříkově rohovém kopu parádní střelou, jež se otřela o břevno, zvýšil na 0:2. Kanonýr Brandýsa dokonal svůj hattrick, podobně jako v podzimním střetnutí, již v prvním poločase. Ve 23. minutě utekl po pravé straně Zamazal a přesným centrem našel hlavu Petýrka. Hostující tým byl v prvním poločase lepší ve všech směrech, což potvrdil i Prokop, který prošel obranou jako nůž máslem. Jeho snahu zlikvidoval až kosořický gólman. Domácí stále doplácejí na neproměňování šancí. Příkladem bylo zakončení Boháčka po přihrávce Sabola, jehož střela skončila vysoko nad. Kosořice stále marně hledaly recept na zastavení rychlých brejků. To sem jim nepodařilo ani při akci Petýrka. Na jeho přihrávku si zaběhl Moravský, ale brankář byl na místě. Do poločasového hvizdu se skóre přeci jen změnilo. Po rohovém kopu se míč dostal k Zamazalovi a ten přesnou hlavičkou zvýšil na hrozivých 0:4.

Úvod druhého dějství se hodně podobal průběhu prvního poločasu. Již po dvou minutách hry překonal vyběhnuvšího gólmana Prokop. Brance však zabránil dobíhající Kučera. V 50. minutě na brankové čáře již Bartoše nikdo nezastoupil a osamocený Birkuš rozesmutněl Kosořice popáté. Postupem času začali hráči Brandýsa polevovat a ke slovu se dostali i domácí. Po rohovém kopu se před brankou ocitl nekrytý Lener. Po minutě strávené na hřišti snížil na 1:5. Poté šancím odzvonilo až do 81. minuty, kdy učebnicovou akci předvedli hosté. Po přihrávce Pecha mířil ze stoprocentní příležitosti Bláha vedle. O pět minut později v pokutovém území fauloval kosořický Boháček a sám postižený Bláha se ujal exekuce pokutového kopu, který s přehledem proměnil. V závěru utkání domácí už výsledek jen kosmeticky upravili. Pěkná Grusova střela orazítkovala tyč a odražený míč poslal do odkryté branky Miškovský.
  • Branky: 62. Lener, 88. Miškovský - 3., 12. a 23. Petýrek, 43. Zamazal, 50. Birkuš, 86. Bláha (pen.)
  • Rozhodčí: Jeník - Nehasil, Suchý