Sokol Kosořice "A" - Sokol Březno  1:4 (0:0)

Minulý týden mnoho klubů zaskočilo velmi nepříznivé počasí a hráči tak k soutěžnímu utkání nastoupili nezvykle po dvoutýdenní pauze. Terén byl však silně podmáčený, ale už regulérní k mistrovskému zápasu.

Rozjezd domácích byl trochu pomalejší a hráči Března v úvodu vytěžili z aktivity sérii rohových kopů. Kosořičtí úvod přečkali a postupně se začali dostávat do hry. Ve dvanácté minutě si domácí Grus s Maškou vyměnili míč a druhý jmenovaný pěknou střelou orazítkoval břevno. Domácí důrazem v soubojích získávali stále více míčů a logicky měli opticky více ze hry. V 19. minutě centroval Batala a Dědek v obležení protihráčů neuspěl. Odražený míč Grus nasměroval na odkrytou branku, jenže trefil pouze bránícího Nastoupila. V poslední čtvrthodině prvního dějství se osmělili také Březenští. Při souboji obránce se Šťastným se hosté dožadovali odpískání pokutového kopu, ale hlavní rozhodčí byl jiného názoru. Vzápětí domácí zaveleli k rychlému brejku po rohovém kopu soupeře. Grus přihrál nabíhajícímu Batalovi a ostrý přízemní centr nasměroval Dědek v dobré pozici pouze vedle branky. Stejnou vyloženou šancí odpověděli také hráči Března. Okénka v obraně využil Strnad, ale jeho střela na vzdálenější tyč skončila vedle. Poslední slovo v prvním poločase měli domácí, konkrétně Macháč, který po centru Gruse netrefil míč ideálně.

Fotbalisté Kosořic se v úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky dopustili několika chyb, což se jim stalo osudným. Už po čtyřiceti vteřinách hry utekl Cepka podél lajny až do vápna a k jeho přihrávce se nejrychleji dostal kapitán Beneš - 0:1. Tentýž hráč o dvě minuty později využil zaváhání v rozehrávce a i přes snahu obránců se podruhé v krátkém sledu radoval z gólu. Kosořice se mohly vrátit do hry hned o chvíli později, kdy březenský obránce málem překvapil vlastního brankáře. Úspěšnou pětiminutovku hosté zakončili v 51. minutě. Akci jako při prvním gólu zopakoval Cepka s tím rozdílem, že chytrým zakončením z levé strany přehodil bezmocného gólmana. I když se Kosořičtí těžko vzpamatovávali, tak v dalších minutách pokračovali v aktivní hře dopředu. Bohužel koncovka v jejich podání už tak úspěšná nebyla. V další dobré příležitosti hlavičkoval Dědek mimo branku. Střelecky se nakonec opět prosadili hráči Března, kteří po Bauerově trestném kopu vedli již 0:4. V 74. minutě si při rohovém kopu počínal nedůrazně březenský gólman a Kučera hlavou snížil do odkryté branky. Hosté už spoléhali pouze na brejkové situace, při jedné z nich se opět uvolnil Cepka a přízemní střelou orazítkoval tyč. Domácí se pokusili ještě v závěru zabojovat. Pěkná narážečka Gruse s Maškou zůstala nevyužita a střídající Darmoš v úniku nastřelil pouze brankáře.
  • Branky: 72. Kučera - 46. a 48. Beneš, 51. Cepka, 70. Bauer
  • Rozhodčí: Šesták - Nejedlo, Bohuslav