Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Březno - TJ Sokol Kosořice "A"  1:1 (0:0)

Březno s Kosořicemi patří v soutěži k těm střelecky produktivnějším týmům. Kosořickému Sabolovi s dvanácti brankami zdatně sekundují domácí Strnad s Cepkou.

Právě Cepka však nastoupil do zápasu jako poslední instance v obranné řadě. Zápas začal sérií standardních situací domácího mužstva, avšak bez výraznější příležitosti. Úvod utkání nabídl spíše taktickou bitvu. Oba celky měly problémy s přechodem do útoku. Až po čtvrt hodině hry březenský Hrbáček uspěl v souboji s obráncem a brankář pohotovým zákrokem musel ránu vytěsnit vedle branky. Po následném rohovém kopu zůstal Jiří Beneš zcela nekrytý v pokutovém území, ale míč nasměroval nad branku. Fotbalisté Kosořic odpověděli o pět minut později. Adámek přihrál Černému, jehož pokus za hranicí vápna bravurně vyrazil domácí Jeleček. Na šance skoupý první poločas zakončili Kosořičtí ve 30. minutě. Grusova rána po teči obránce skončila na břevně a následný Niklfeldův rohový kop nedokázal Pára v obtížné situaci lépe zakončit. V dalším průběhu hry dominovaly obrany obou mužstev a tak se diváci další příležitosti již nedočkali.

Stejně jako v prvním dějství, tak i v tom druhém si hosté nepohlídali náběh hráčů při rohovém kopu a osamocení Měkota s Jiřím Benešem měli dostatek místa k zakončení. Druhý jmenovaný však opět hlavičkoval nepřesně. Deset minut po zahájení druhého poločasu musel březenský Krupica po druhé žluté kartě předčasně do kabin. Výhodu jednoho muže v poli mohli Kosořičtí využít hned minutu poté. Sabol se postavil k trestnému kopu z hranice vápna, ale zamířil pouze do míst, kde stál připravený gólman. Šance se logicky začaly rodit hlavně před březenskou brankou. V 62. minutě po souhře Malíka s Grusem se k centrovanému míči tlačil Macháč, jenže obránce včasným zákrokem odvrátil míč vedle branky. Z následného rohového kopu měl na hlavě vedoucí branku Pára, ale trefil na čáře pouze bránícího hráče. O dvě minuty později udělal domácí Měkota Kosořickým čáru přes rozpočet. Po rychlém přechodu si březenský útočník píchl míč kolem posledního obránce a střelou podél brankáře poslal domácí do vedení. Hráči Března poté mohli několikrát využít možnosti rychlého brejku po zaváhání soupeře, jenže ani akci dva na jednoho nepřetavili ve druhou branku. Strnad se rozhodl zakončit sám, nastřelil však pouze brankáře. Další minuty byly už v režii hostí, kteří se snažili ze všech sil minimálně vyrovnat. V šanci se ocitl Macháč po Sabolově standardní situaci, ale míč hlavou netrefil ideálně. Hosté sáhli ke dvojímu střídání a na hřiště vyběhli Tříska s Konečným, kteří se v dopoledním utkání postarali o tři branky rezervního týmu. Právě Konečný se v 79. minutě tlačil do zakončení v obklíčení obránců. Odražený míč následně poslal Sabol zpět před branku, Jeleček míč neudržel, jenže před Konečným zakročil obránce a míč poslal do bezpečí. O dvě minuty později zatáhl míč kosořický Grus, odcentroval na nekrytého Páru. Ten nemusel ani vyskočit a hlavou poslal míč za bezmocného brankáře. V poslední pětiminutovce přečkali domácí dvě velké příležitosti soupeře. Nejprve nevyužil Sabol nedorozumění obránce s gólmanem, kdy březenský hráč dokázal svým spoluhráčům pomoci včasným odkopem před odkrytou brankou. Již v 90. minutě doletěl míč do vápna k volnému Konečnému, ale ten poslal míč nad branku.

• Branky: 64. Měkota - 81. Pára
  • Rozhodčí: Šebela - Hloucal, Žižka (delegát Houška)
  • ČK: 55. Krupica (Březno)
  • Kosořice: Pokorný - Adámek, Štecher, Pára, Sedláček (77. Tříska) - Grus, Černý, Niklfeld, Malík (77. Konečný) - Macháč, Sabol