Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Zenit Čáslav "B" - Sokol Kosořice  1:1 (0:0)

Kosořice přijely na hřiště Čáslavi v roli papírového favorita, domácí bojující o záchranu však do poslední minuty mohli důležité tři body získat pro sebe.

První poločas mnoho fotbalové krásy nenabídl. První střela na bránu šla z kopaček domácích, nepovedený odkop do útočníka skončil v náručí brankáře Vaňouska. Poté se z rohového kopu neujala ani hlavička čáslavského obránce. Ve 24. minutě se probíjel domácí obranou Hromádko, obrana mu míč čistě odebrala a rychlý brejk skončil díky hostujícímu gólmanovi pouze na rohovém kopu. Ve 35. minutě centroval kosořický Sedláček, ale Macháčovi překazila zakončení domácí obrana. Z další šance se neujala ani střela Antoše. Dvě minuty před poločasovým hvizdem využil nedorozumění v čáslavské obraně Sedláček, přihrávku před odkrytou branku nasměroval tísněný Macháč těsně nad.

Úvod druhého dějství patřil hráčům Čáslavi. Odražený míč po rohovém kopu a následnou střelu zastavilo až břevno Vaňouskovi branky. Za čtyři minuty po chybě kosořické obrany mířil nepřesně útočící hráč domácích. I do třetice si míč cestu do sítě nenašel. Čáslavský centr poslal útočník vysoko nad. Udeřilo tedy na druhé straně. První šanci Darmoš po přihrávce Sedláčka nevyužil, vyražený míč však poslal ve skluzu před branku a Macháč už pouze nastavil nohu. Domácí však potřebovali nutně bodovat a z následné rozehrávky musel nebezpeční zažehnat až hostující brankář. Kosořická radost trvala pouze dvě minuty, čáslavského Maxu zastavila obrana v pokutovém území za cenu faulu a exekutor pokutového kopu se nemýlil - 1:1. V 74. minutě se poroučel předčasně do kabin čáslavský Miklušičák, poté co plivl na protihráče. V 85. minutě chyboval Sedláček, ale opět dobře chytající Vaňousek už změnu skóre nepřipustil.

V závěru zápasu hrála Čáslav sice o deseti lidech v poli, ale i přesto měla hostující obrana neustále pohotovost.

• Branky: 66. M.Brudný (pen.) - 64. Macháč
  • Rozhodčí: Melichar