TJF Čechie Čejetice - Sokol Kosořice "A"  0:2 (0:1)

Fotbalisté Kosořic se po minulém víkendu dostali vinou porážky až na předposlední místo. Pět kol před koncem soutěže tak potřebovali naplno bodovat a minimálně udržet krok s dalšími týmy ze dna tabulky.

Opozdilci z řad diváků mohli litovat příchodu minutu po začátku utkání. Uběhlo stěží pětadvacet vteřin hry. Kosořický Bašus vyslal po křídle Třísku, ten přízemním centrem na hranici vápna našel naběhnutého Vonáška, jehož střela proklouzla za brankovou čáru - 0:1. V další šanci se hosté ocitli hned vzápětí, jenže střetu dvou obránců nevyužil Macháč. Kosořická obrana musela být v dalších minutách neustále pozorná. Snaha domácích o vyrovnání však vyznívala vniveč, jelikož soupeř většinu centrovaných míčů odvracel do bezpečí. Výjimkou byla 33. minuta a centr Kůtka na zcela volného Šimáčka, ten ale z dobré pozice mířil o kousek vedle. Hráči Čejetic se neustále tlačili před branku soupeře, jenže výrazněji zahrozit nedokázali. To hostující Vonášek v rychlém sledu nevyužil dvě dobré příležitosti. Nejprve skončil jeho pokus vedle a o chvíli později Darmoš zatáhl míč, jenže tentokrát kosořický středopolař ve vyložené šanci přestřelil.

Druhý poločas začal centrem hostujícího Niklfelda a hlavička Darmoše doplachtila vedle branky. V 64. minutě visela vyrovnávací branka ve vzduchu. Brož z pravé strany odcentroval, Pokorný vyrazil míč před sebe a před odkrytou brankou Bašus uklidil míč do bezpečí. Domácí tlak začal postupně sílit, ale Kosořičtí obětavě bránili a navíc z ojedinělé šance navýšili vedení. Střídající Heřmanský si u postranní čáry poradil s obráncem a místo přihrávky na nabíhající spoluhráče tvrdou ranou pod břevno podruhé rozvlnil síť. Domácí ani za tohoto stavu nesložili zbraně, jenže pozorná defenzíva nadále pracovala na výbornou. V závěrečných minutách se Kosořickým naskýtaly možnosti rychlých brejků, ale žádná akce už brankou neskončila. Hosté se poté už s míčem nerozpakovali a vše odkopávali daleko od své branky.
  • Branky: 1. Vonášek, 70. Heřmanský
  • Rozhodčí: Šesták - Dragoun, Nejedlo