Čechie Čejetice - TJ Sokol Kosořice "A" 2:1 (1:1)

Souboj dvou týmů, které na jaře ještě nevyhrály, viděla průměrná návštěva v čejetickém areálu.

Hosté z Kosořic začali s míčem na noze, jenže po nenápadné akci zahrozili domácí již v desáté minutě. Míč po zblokované střele Plintoviče se dostal k Brožovi a jen díky včasnému pádu brankáře Krause pod nohy čejetického záložníka zůstalo skóre neměnné. V dalších minutách byl ve střehu hlavně domácí gólman. Nejprve ještě Malíkův únik zažehnala obrana. O tři minuty později už Malíkovu akci nepřesně zakončil Kraus. Hosté se tlačili do zakončení a dobrou kombinací se jim to často dařilo. Domácí však soupeře zchladili studenou sprchou v podobě vedoucí branky. V probíhající 22. minutě střední obránce našel nabíhajícího Brože, který po souboji s brankářem propasíroval míč před branku, kde Pára ve snaze zabránit gólu, poslal míč do vlastní sítě - 1:0. Fotbalisté Kosořic byli po inkasované brance v útlumu. Rázem začala váznout kombinace a po chybných přihrávkách začali hráči Čejetic okamžitě útočit do nezformované obrany. Hosté místy i se štěstím další branku neinkasovali. Jako například ve 26. minutě po akci Kůtka s Jarošem se k míči dostal Plintovič, ale Pára na poslední chvíli vystihl záměr protihráče. Vzápětí přihrávku Starého, jenž nahradil zraněného Brože při úvodní brance, nasměroval Malák těsně vedle. Kosořičtí se do hry dostali díky zlepšené kombinaci až v závěru prvního dějství. Nejprve odražený míč poslal Kraus opět do vápna a Pára pěknými nůžkami jen o kousek minul. Hosté nakonec utli sérii bez vstřelené branky a po třistapatnácti minutách skórovali. Niklfeld poslal míč do prostoru, kam si seběhli Macháč s Fingerhutem. Druhý jmenovaný přenechal míč Niklfeldovi, který přízemní střelou k tyči stanovil poločasový výsledek.

Po změně stran začali opět aktivněji hosté a hned v úvodu se snažil po přihrávce Malíka prosadit technickou střelou Kraus, mířil však vedle. Další pěknou akci odstartoval dlouhým nákopem Štecher na Malíka. Akci nakonec zakončil tvrdou ranou Grus a brankář Hubáček vytěsnil míč vedle branky. V 55. minutě nezakončil Malík ideálně brejkovou situaci Fingerhuta s Grusem. Hráči Kosořic pokračovali v kombinační hře, jenže v pokutovém území tápali. Brankou neskončily ani akce Gruse a o chvíli později vystihl brankář i ostrý centr Fingerhuta před dobíhajícím Macháčem. V závěru utkání nebyl Kosořickým souzen ani bod za remízu. V 88. minutě se míče v chumlu těl zmocnil Jaroš, přiklepl si míč a umístěnou střelou překonal bezmocného Krause - 2:1. Ve zbývající několika minutách už hosté nestihli odpovědět.

• Branky: 22. Pára vlastní, 88. Jaroš - 45. Niklfeld
  • Rozhodčí: Moc - Stejskal, Bohuslav