Sokol Kosořice - SK Chocerady  2:1 (1:1)

Porážku z loňského roku chtěly Kosořice soupeři vrátit. To se jim nakonec povedlo...

Utkání sestupem ohrožených týmů v úvodu nic zajímavého nepřineslo. Až v sedmnácté minutě se po rohovém kopu do vzduchu pověsil hostující Zdeněk Šimek, mířil však hodně nepřesně. Gólem zaváněla až šance Zbyňka Šimka. Ten po průniku do vápna přihrál před odkrytou branku, ale domácí Poslt odkopem nebezpečí zažehnal. První příležitost Kosořic mohla být hned gólová. Kučerův ostrý centr však Darmoš z vyložené šance nasměroval do přesunujícího se brankáře. Hned o minutu později Kořínek zachytil přihrávku soupeře a po sprintu přes polovinu hřiště vybídl ke skórování Sabola. Ten ze stejné pozice jako Darmoš nastřelil také gólmana. Střeleckou mizérii Kosořic potrestal ve 42. minutě Kuželka. Po centru z levé strany nikým nehlídaný poslal Chocerady do vedení. Do poločasového hvizdu stihli domácí vyrovnat. O minutu později poslal Bašus dlouhý pas do vápna. Hostující Zdeněk Šimek ho místo odkopu poslal přesně k pravé Bouškově tyči - 1:1.

Nebezpečí pro domácí branku znamenala již po třech minutách hry druhého poločasu hlavička Kuželky. V 58. minutě měl nově příchozí Klír na hlavě vyrovnání po přihrávce Svobody. Bartoš však míč za svá záda nepustil. Pěkný moment ze strany Kosořic viděli diváci v 59. minutě. Z pětatřiceti metrů vyslal jedovatou střelu do tyče Darmoš. Následnou dorážku ukončila píšťalka sudího, který viděl útočný faul. Neméně hezkou střelu Antoše s problémy vyrazil choceradský gólman na rohový kop. Celek z Posázaví měl obrovskou šanci v 63. minutě. Přetažený rohový kop skončil u střídajícího Klíra, který trestuhodně mířil nad. Další vyloženou příležitost hostí měl hlavičkující Říčař. Na brankové čáře stojící Štecher však změnu skóre nepřipustil. Kosořice odpověděly šancí Kořínka. Boháčkem zachycený míč vystřelil domácí útočník do boční sítě. Rozhodnutí přinesla 81. minuta. Na Kořínkovu načasovanou přihrávku si naběhl střídající Macháč a z úhlu přes vyběhnuvšího brankáře rozhodl o třech bodech ve prospěch Kosořic. V poslední příležitosti přihrál Svoboda Říčařovi, na jehož střelu reflexivně zareagoval Bartoš.
  • Branky: 43. Zd. Šimek (vl.), 81. Macháč - 42. Kuželka
  • Rozhodčí: Němeček - Kosina, Mansour