SK Chocerady - Sokol Kosořice  3:2 (2:0)

Zápas za pěkného počasí toho nabídl opravdu hodně. Diváci viděli penalty, karetní mariáš, ale hlavně góly.

Duel dvou týmů z dolní poloviny tabulky načal střelou kosořický Miškovský. Za Chocerady odpověděl po rohovém kopu hlavičkující Říčař. Již v desáté minutě byli domácí blízko první branky. Akci na jeden dotek nebezpečně zakončoval Miroslav Svoboda. Další vyloženou šanci spálil ve 22. minutě Říčař. O největší šanci první třicetiminutovky se však postarali hráči Kosořic. Obránce Grus čistým způsobem zastavil akci soupeře, naběhl si pro míč k prostranní čáře. Přesnou přihrávkou našel Bejdu, který do protipohybu Boučka nastřelil pouze tyč. Ve 42. minutě se do zakončení opětovně dostal vysoký stoper domácího celku, i nyní však cíl netrefil. Konec první půle se blížil a s ním i černá dvouminutovka hostujícího mužstva. Ve 45. minutě se po levé straně rozběhl domácí útočník. Jeho průniku ještě Černý zabránil, následné skrumáži a brance Šmejkala už nikoli. To však nebylo zdaleka vše. V nastaveném čase byl při rohovém kopu atakován kosořický gólman, ten však neudržel nervy na uzdě a zbytečnou klukovinou svůj tým po zbytek zápasu oslabil. Hosté bez druhého brankáře poslali do branky Dědka, který hned neúspěšně čelil pokutovému kopu Šimka - 2:0.

Hostujícímu, ač oslabenému, celku patřil úvod druhého dějství. Ve 48. minutě Darmoš rychle vhodil aut na Hrechka, jehož jedovatou střelu brankář zlikvidoval. Střídající útočník byl i u další akce, tentokrát v roli zakončovatele. Razantní střela pouze prosvištěla kolem brankové čáry. Následný rohový kop vrátil Bejda před branku, kde číhal Hrechko. V dobré pozici však mířil nad branku. Chocerady z prvního útoku mohly zvýšit vedení, osamocený hráč naštěstí mířil vedle Dědkovy branky. Na druhé straně se hráči Kosořic dožadovali pokutového kopu, hlavní sudí byl jiného názoru. V 57. minutě se hosté již dočkali. Faul na Bejdu potrestal V.Sedláček - 2:1. Za pár minut se před Dědkem objevil Stanislav Svoboda. Kosořický gólman šanci včasným vyběhnutím bravurně zlikvidoval. V 64. minutě se opět měnilo skóre. Střídající Moglich dostal kolmici za obranu a po kličce brankáři už míči nic nestálo v cestě za brankovou čáru. Konec utkání už patřil hlavně Kosořicím. Nepočítáme-li brankáře, tak devět mužů v červenobílém se pokoušelo o nemožné. V 79. minutě našel Bejda na vápně V.Sedláčka. Ten si míč ještě přistrčil a tvrdou střelou vybídl Boučka k zákroku. U vyraženého míče byl první Darmoš, ale nastřelil pouze vyběhnuvšího gólmana. O šest minut později připravil Hrechko palebnou pozici pro Bejdu. Střelu bez přípravy zastavila až ochranná síť za brankou. Hosté v posledních minutách hry alespoň snížili. Centrovaný míč Hrechko ve vápně jemně usměrnil za brankářova záda.

Vyrovnanému utkání by více slušela remíza. Hráči Kosořic i o deseti lidech a brankářem z útoku domácím ve vápně zle zatápěli.

• Branky: 45. Šmejkal, 45.(+1) Šimek (pen.) - 57. V.Sedláček (pen.), 89. Hrechko
  • Rozhodčí: Šimůnek - Valín, Zuskin