Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice "A" - ZD Kostelní Hlavno  3:0 (2:0)

Kosořický Darmoš se v sobotním utkání "B" mužstva blýskl hattrickem proti Mukařovu a gólové konto tohoto víkendu mohl rozšířit o den později v základní sestavě "A" mužstva. Už tak početnou marodku Kosořic rozšířil Bašus a navíc chyběl i Vavrik. V nouzi tak pomohli hráči rezervního týmu.

Necelých devět minut a kosořický snajpr mířil do černého. Na pravé straně si Macháč s Třískou vyměnili míč, první jmenovaný odcentroval a Darmoš z jedné prostřelil Musila v brance. Domácím narostla křídla a pokračovali v ofenzívě. V 17. minutě Darmoš prodloužil míč z rohového kopu za sebe, kde kosořický Pára zareagoval ze všech nejdříve a hlavou vstřelil premiérovou branku v kosořickém dresu - 2:0. První příležitost si připsali také hosté, jmenovitě Martin Němeček, jenže v dobré pozici mířil pouze doprostřed branky. Kosořičtí dobře kombinovali přes Niklfelda ve středu hřiště a drželi míč na zemi. Naopak hráči Kostelního Hlavna byli v přechodu do útoku trochu bezradní díky častým ztrátám míče. V závěrečné desetiminutovce prvního poločasu musel být hostující gólman neustále ve střehu. Niklfeld si snadno poradil s dvojicí obránců a jeho akci zastavil až zákrok Musila. Na následný rohový kop si naběhl Kučera a hlavou poslal míč těsně nad břevno. Po delší odmlce musel čelit tvrdé ráně také kosořický brankář, střelu Martina Bůžka vyrazil vedle branky. Poslední slovo si opět vzali Kosořičtí. Darmoš načasovanou přihrávkou vyslal do úniku Vonáška, ten ale místo střely nahrál volnému Macháčovi, kterému zkazil radost ze vstřelené branky zdvižený praporek asistenta na pomezí.

Ve druhém poločase domácí na svůj výkon z prvního poločasu nenavázali. Kosořické brzdily chyby v rozehrávce, čehož hosté nedokázali využít ke vstřelení kontaktní branky. Naopak domácím o čtvrt hodiny později nescházelo mnoho k navýšení skóre. Nejprve Niklfeld rozehrál rohový kop nakrátko s Macháčem a následná střela proletěla těsně nad břevnem. Hned vzápětí se Vonášek neunáhlil a před brankou našel volného Darmoše, tentokrát však míč doputoval pouze vedle branky. Hráči Kostelního Hlavna měli řadu standardních situací, obrana soupeře ve většině případů bez problémů odolávala. Výjimkou byla šance po centru Martina Němečka a nastřelené břevno Ondřejem Němečkem. Hráčům Kosořic zatrnulo podruhé až v 83. minutě, kdy se domácí dožadovali odmávání a odpískání ofsajdu. Rozhodčí ale nechali pokračoval ve hře a Toman trestuhodně ze dvou metrů přestřelil prázdnou branku. Kosořičtí se snažili kontrolovat hru, což jim moc nevycházelo. Až v 90. minutě domácí Grus na polovině hřiště vystihl rozehrávku soupeře, zařadil vyšší rychlostní stupeň a po obránci překonal také gólmana - 3:0.
  • Branky: 9. Darmoš, 17. Pára, 90. Grus
  • Rozhodčí: Moc - Stejskal, Chlastáková