Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

ZD Kostelní Hlavno - Sokol Kosořice "A"  1:2 (1:2)

Z důvodu probíhajících oslav v Kostelní Hlavně se utkání s Kosořicemi posunulo na nedělní odpoledne. V rámci dobíhajícího programu oslav viděla početná návštěva také fotbalové utkání.

A v prvních minutách zápasu nebylo o zajímavé okamžiky nouze. Hráči Kosořic na hřišti dosud neporaženého soupeře začali dobře. V páté minutě mohl Tříska využít zaváhání Srnce, sám před brankářem však netrefil míč ideálně. Domácí byli při první šanci úspěšnější. Po autovém vhazování do vápna následoval centr před branku, kde si nejdůrazněji počínal Toman a potvrdil své střelecké kvality. Zajímavé minuty pokračovali i nadále. V deváté minutě vybojoval hostující Maška míč pro Macháče, ten přihrávkou vyslal do běhu Heřmanského, který milimetrovou střelou k tyči vyrovnal. Po čtvrt hodině hry již fotbalisté Kosořic zvrátili vývoj utkání ve svůj prospěch. Sedláčkův přesný pas mezi obránce si Macháč zpracoval a přesnou střelou pod břevno zchladil domácí obecenstvo. Hosté měli při své kombinaci dostatek prostoru a domácí jim začali šlapat na paty až před vlastním vápnem. V držení míče měli Kosořičtí navrch, ale větší příležitost si nevypracovali. Domácí hráči dlouhými nákopy hledali rozběhnuté útočníky, jenže soupeřova obrana prozatím nechybovala. Ve 25. minutě hledal kosořický Grus po úspěšném průniku své spoluhráče ve vápně, Batalův pokus mířící do branky však trefil pouze spoluhráče a následnou standardní situaci Macháče vytáhl hlavenský Musil nad břevno. Hosté v těchto minutách diktovali tempo hry a pokračovali ve snaze navýšit své vedení. Další dobrou příležitost nevyužil Tříska, jenž si naběhl na Macháčův centr napříč vápnem. Následovala přestávka k občerstvení, za teplého počasí ji uvítala obě mužstva. Po této pauze však hráči Kosořic trochu polevili v pohybu a soupeř do konce prvního poločasu několikrát zahrozil. Největší příležitost nevyužil ve 41. minutě Jindřich Bůžek, kdy jeho ránu parádním zákrokem vyrazil Pavlík vedle své branky.

Hra měla po změně stran rychlý spád. V úvodu druhé poločasu se hrálo ze strany na stranu. V 56. minutě měl střídající Gürtler vyrovnání na kopačkách, jenže v posledním okamžiku si míč ukopl. Následovalo několik slibných pokusů hostí, jenže koncovka byla z jejich strany zbrklá. Hráčům Kostelního Hlavna nezbývalo nic jiného, než vrhnout vše do útoku. Po zbytek zápasu se hrálo převážně na kosořické polovině hřiště, domácí toho až na střelu Vaška z dobré pozice mnoho nevymysleli. Kosořičtí dobře odebírali soupeři míče a když bylo potřeba tak si pomohli za cenu taktického faulu. Největší šanci na vyrovnání domácí promrhali v 75. minutě. Při závaru v kosořickém vápně nevěděli obránci kam dřív skočit, při střele do odkryté branky nakonec obránci vypomohli svému gólmanovi a míč odkopli do bezpečí. V posledních minutách kombinace hráčů Kostelního Hlavna ztroskotala buď na nepřesné finální přihrávce a nebo na dobré defenzívě kosořických hráčů.
  • Branky: 7. Toman - 9. Heřmanský, 15. Macháč
  • Rozhodčí: Miroslav Vlk - Pařízek, Svoboda
  • Kosořice: Pavlík - Sedláček, Maška, Adámek, Štecher - Grus (53. Vavrik), Batala (65. Brejcha), Boháček, Tříska - Macháč (88. Andres), Heřmanský
  • K. Hlavno: Musil - Hanuš, Martin Bůžek, Hlaváček, Srnec - Ondřej Němeček, Pokorný, Michal Němeček, Vašek - Jindřich Bůžek, Toman (48. Gürtler)