Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice "A" - FC Horky nad Jizerou "A"  0:5 (0:2)

V podzimní části sezóny se fotbalisté Kosořic postarali doposud o jedinou porážku vedoucích Horek. Lídr soutěže na jaře už klopýtl dvakrát, což ovšem nic nemění na faktu, že hráči Horek kráčí suverénně za postupem do I.B třídy.

Utkání začalo podle papírových předpokladů aktivitou hostí. Již ve třetí minutě si na kolmici do vápna seběhl Žižka a předložil míč na malé vápno nekrytému Dvořákovi, jenž střelou z jedné otevřel skóre. V další velké šanci se ocitl Kadlec, jenže Pokorný včasným vyběhnutím zmařil další gólové oslavy Horek. Kosořičtí se osmělili po deseti minutách hry, přízemní střela Vavrika, který nastoupil za chybějícího Macháče, však mířila vedle. Zkušení fotbalisté Horek s chutí kombinovali a nechyběly ani šance. V osmnácté minutě si Aleš Kohout poradil s obráncem a technickou střelu zastavila tyč. Následoval rohový kop a nebezpečná hlavička Starého. Ve 24. minutě horecký Prskavec přihrál před branku lépe postavenému Kadlecovi, kterému střelu na poslední chvíli zablokoval obranným zákrokem Tříska. Místy až drtivý tlak hostí vygradoval ve 29. minutě. Aleš Kohout u postranní čáry přihrál nabíhajícímu Žižkovi a následnou střelu opět zastavila tyč. Odražený míč skončil u Prskavce a ten střelou pod břevno zvýšil vedení hostujícího mužstva. Po zbytek prvního poločasu hosté nadále kontrolovali hru, šance hlavičkujícího Žižky a střela Aleše Kohouta už brankou neskončily.

Po nepříjemném zranění se do kosořické sestavy vrátil Maška, který nastoupil do druhé pětačtyřicetiminutovky. I po změně stran pokračovali hráči Horek v kombinační hře plné pohybu a hlavně příležitostí. Už po deseti minutách hry nevyužil osamoceného úniku Prskavec. O pět minut později dostali hosté výhodu pokutového kopu po nastřelené ruce obránce. Míč si postavil Aleš Kohout a s přehledem proměnil - 0:3. Netrvalo ani čtyři minuty a hosté skóre opět navýšili. Dlouhý míč po lajně zachytil střídající Václav Kohout a individuální akcí poslal míč z hranice vápna přesně k tyči. Hráči Horek si poté mohli dovolit i takový luxus, že své vyložené příležitosti neproměnili. Domácí byli totiž  v útoku bezzubý a Adam Malík v brance byl téměř bez práce. Hosté se v dalších minutách převážně kombinovali a pouze drželi míč ve své moci. Až v závěrečných minutách měla kosořická obrana opět napilno. V 85. minutě se centrovaný míč snesl opět k nehlídanému hráči a zkušený Aleš Kohout tentokrát s velkým štěstím pečetil na konečných 0:5.
  • Branky: 60. (pen.) a 85. Aleš Kohout, 3. Dvořák, 29. Prskavec, 64. Václav Kohout
  • Rozhodčí: Mucek - Khol, Nejedlo