FC Horky nad Jizerou "A" - Sokol Kosořice "A"  1:2 (0:1)

Pravidlo, že vítězná sestava se nemění bohužel v kosořickém podání neplatilo. Řada absencí trenéry donutila k razantnějším změnám v základní jedenáctce.

Vedoucí Horky začaly podle papírových předpokladů aktivněji a v úvodních minutách měly několik dobrých příležitostí. Matějovského standardní situace skončila těsně vedle a mladý Kohout mířil po rohovém kopu zblízka jen do tyče. O to překvapivější bylo, když se Kosořičtí v desáté minutě ujali vedení. Macháč na hranici pokutového území vystihl rozehrávku soupeře a sám před Jiřím Malíkem chladnokrevně zakončil pod břevno. Byli to hráči Horek, kteří měli nadále více ze hry a vynutili si řadu standardních situací kolem pokutového území. Ovšem většina pokusů končila stejně jako střela Kadlece ve 14. minutě, tedy mimo tři tyče. Kosořičtí se prezentovali bojovným výkonem a v případě potřeby pomohli i Dufkovi v bráně. Ve 30. minutě centroval domácí Váňa, hlavičku Kohouta brankář vyrazil a míč včas obrana odkopla do bezpečí. Do konce prvního poločasu se hrálo většinou na kosořické polovině, ale svěřenci trenéra Tichého si až na pár náznaků výraznější šanci nevypracovali. Ve 45. minutě se kosořický Darmoš obtočil kolem svého strážce, mohl jít sám na gólmana, byl však stažen k zemi a hosté se dožadovali červené karty. Hlavní rozhodčí byl jiného názoru a domácímu obránci udělil žluté varování.

Před fotbalisty Kosořic byl ještě druhý poločas a hubený náskok drželi pouze pět minut. Nejprve po špatné rozehrávce zakončoval do odkryté branky Kohout, na poslední chvíli však výborným zákrokem zasáhl Bašus. Ve 49. minutě centroval Váňa a Matějovský pohotově z hranice vápna zamířil přesně k tyči - 1:1. Po změně stran se hrálo prakticky na jednu branku a Kosořičtí se ke slovu příliš nedostávali. Za to domácí po vyrovnávací brance ještě zvýšili úsilí. V 53. minutě další rána Matějovského tentokrát orazítkovala břevno. V dalších minutách hosté odolávali náporu soupeře a sem tam vyrazili do rychlého brejku. Jako v 74. minutě Grus drzým průnikem a tvrdou střelou, kterou Jiří Malík vyrazil. V 80. minutě se kosořický Kučera prezentoval milimetrovou přihrávkou mezi obránce na nabíhajícího Batalu, ten však nastřelil pouze vybíhajícího gólmana. Z následného rohového kopu hlavičkoval Macháč, ve skrumáži se nejlépe zorientoval Adámek a dorážkou do odkryté branky zchladil hráče a příznivce Horek podruhé. Domácí poté uzamkli soupeře před pokutového území a všechny míče mířily před branku. Brankář Dufek však úspěšně čelil několika střelám a obrana v čele s Maškou další horké chvilky zažehnala. Kosořičtí bojovným výkonem v dohrávce naplno bodovali a fotbalisté Horek poprvé v sezóně padli.
  • Branky: 49. Matějovský - 10. Macháč, 80. Adámek
  • Rozhodčí: Grešo - Svoboda, Bohuslav