Sokol Kosořice - FK Uhlířské Janovice  2:3 (2:2)

Kosořice po dobrých výkonech s Poděbrady a v Kutné Hoře přivítaly v tomto kole Uhlířské Janovice. Tým, který se v loňské sezóně pohyboval v dolních patrech tabulky nyní útočí na mety nejvyšší.

V první šanci se ocitli domácí. Nádhernou střelu Miškovského po akci Bejdy s Grusem tečoval Kořínek vedle. Grus vybídl ke skórování i Bejdu, ale jeho střele scházela přesnost. Hosté se poprvé do zakončení dostali v osmé minutě. Jíchův centr nasměroval Uher v obtížné situaci také vedle. Gólovou radost přinesla devátá minuta. Souboj ve vápně vyzněl lépe pro Kořínka, který po kličce druhému obránci a střelou podél Vernera poslal Kosořice do vedení. V 18. minutě bylo vyrovnáno. Přetažený centr vrátil Jícha před branku, kde na správném místě číhal Veliký - 1:1. To však nebylo ze strany Uhlířských Janovic vše. Hosté obrali Gruse o míč a následný centr z pravé strany zakončil přesně Jícha. V prvním poločase diváci viděli minimum šancí, ale většinu střelci dokázali proměnit. Další příležitost byla k vidění až ve 39. minutě a opět se měnilo skóre. Akci na jeden dotek zakončoval Antoš přehozením vybíhajícího Vernera. Ve 41. minutě ještě zahrozil Jícha, do šaten se však šlo za nerozhodného stavu.

Ve druhém poločase bylo nejprve horko v kosořickém vápně. Tvrdá přízemní střela Velikého ale Majzlana nepřekvapila. V 54. minutě si na Bejdův centr naskočil Boháček, jehož hlavičku zastavilo až břevno. O minutu později bylo vše úplně jinak. Majzlanův chybný výkop poslal do sóla Jíchu, který gólmanovu chybu bez milosti potrestal - 2:3. Domácí mohli bleskově odpovědět. Individuální akci Darmoše scházelo trochu štěstí. Jeho střelu si totiž janovický zadák málem nasměroval do vlastní sítě. V 61. minutě mohl střídající Svoboda snadno zvýšit vedení Uhlířských Janovic. Z malého vápna však napálil míč vysoko nad. Domácí brankář byl v pohotovosti i v 66. minutě. Ránu Vedrala opět bravurně zlikvidoval. Hosté dobře bránili hubený náskok, Kosořice se do vážnější šance už nedostaly. Naopak v 90. minutě mohl dát výsledku definitivní podobu střídající Šauer, ale ani on nedokázal z malého vápna trefit odkrytou branku.

• Branky: 9. Kořínek, 39. Antoš - 18. Veliký, 20. a 55. Jícha
  • Rozhodčí: Kudrna - Berovič, Choleva