Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Slavia Jesenice  3:1 (0:1)

Nejlepší tým, co do nasbíraných bodů na hřištích soupeřů, si na kosořickém mužstvu vylámal zuby.

Úvod prvního dějství opět patřil soupeři. Již v sedmé minutě po nenápadné akci hostí a hrubé chybě domácí obrany otevřel skóre Kratochvíl. V 18. minutě chyboval Černý, ale unikající hráč si dal podél brankáře Kortuse příliš dlouhý míč. Vstřelená branka Kosořice správně nabudila. Z následného protiútoku po centru Hromádka podskočil míč hostující obránce a od překvapeného Darmoše se míč odrazil pouze do náruče gólmana Berana. Aktivní Hromádko vymyslel i hezkou přihrávku na Sedláčka, jehož střela letěla vysoko nad. Na druhé straně hasil nebezpečí obránce Poslt. Ve 30. minutě našel Antošův centr hlavu Hrechka, které však scházela větší přesnost. Za sedm minut přišla největší šance domácích v první půli. Jílek s Hromádkem rozehráli nakrátko rohový kop a přetažený centr osamocený Boháček v záklonu přestřelil.

Druhá půle začala nebezpečím před Kortusem, jesenický útočník však na centr nedoskočil. Poté jen brankář Beran přihlížel pumelici Boháčka, která orazítkovala břevno. V 53. minutě pálil těsně nad Hrechko po přiťuknutí Hromádkem. Poté Kosořice zachránil Kortus pěkným zákrokem, poté co domácím nevyšla ofsajdová past. Kortus se vyznamenal i proti střele Kratochvíla.V 68. minutě se podařilo domácím vyrovnat. Po Macháčově vítězném souboji s dvojicí zadáků si Hromádko vychutnal i třetího obránce a střelou k tyči nedal Beranovi šanci. Domácí si v této části vytvořili převahu, kterou korunovali o pět minut později. Na rohový kop si nejvýše vyskočil Boháček a umístěnou hlavičkou dokonal obrat. Kosořická pojistka přišla v 80. minutě. Míč putoval ose Jílek - Hrechko - Antoš, posledně jmenovaný si v sólu pohrál s brankářem a do prázdné branky pečetil na 3:1. V závěru ještě zahrozili před Kortusem hráči Jesenice, skóre však už zůstalo neměnné.

• Branky: 68. Hromádko, 73. Boháček, 80. Antoš - 7. Kratochvíl
  • Rozhodčí: Suchý - Jeník, Nepovím