Sokol Kosořice - Sparta Kutná Hora  0:1 (0:0)

Dnešní utkání mělo s minulým zápasem v Poděbradech mnoho společného, bohužel i skóre.

Hosté vstoupili do utkání aktivněji. Už ve druhé minutě po přihrávce Kozla zakončoval zblízka Antonín Schwarz. Kosořický gólman byl ve střehu. Domácí se na dostřel kutnohorské branky dostali až po čtvrthodině hry. Sabolův rohový kop doplachtil až k volnému Boháčkovi, jehož výskok přišel brzy a brankář míč v klidu zkrotil. Poté obě mužstva bojovala převážně mezi vápny. Další akce, která stojí za zmínku, se urodila ve 29. minutě. Proti Sabolově střele se musel vymrštit hostující gólman. Kutnohorští odpověděli zbrklou střelou Kozla. Blíže gólu byli hosté ve 36. minutě. Střela Antonína Schwarze málem překvapila Bartoše. Míč naštěstí zastavilo břevno. Aktivnější hráči Kutné Hory neskórovali ani ve 38. minutě. Po rohovém kopu se před Bartošem ocitl volný Jouza, ale kosořický gólman míč za brankovou čáru nepustil.

Druhý poločas byl na gólové příležitosti bohatší. Doposud největší šanci měly na kopačkách Kosořice v 58. minutě. Kořínek u postranní čáry utekl svému strážci a jeho následný centr napříč vápnem našel osamoceného Zikmundu. Ten tváří v tvář brankáři zakončoval z jedné, ale prachbídně. Na druhé straně se za obranou ocitl nekrytý Auer, který se šance na otevření skóre nejspíše také zalekl. Příležitosti se střídaly ze strany na stranu. U rohového praporku vybojoval míč Darmoš a po kličce obránci nastřelil pouze gólmana. Gólové parametry měla určitě akce Kutné Hory v 69. minutě. Nadýchaný centr z pravé strany první hráč netrefil. Za ním nabíhajícího Hačku však vychytal výborný Bartoš. Nejaktivnější střelec domácích, Sabol, zkusil štěstí v 75. minutě. Po Kořínkově přiťuknutí mířil těsně nad. Kosořice lépe postavenému celku v tabulce dlouho vzdorovaly, jenže přišla 77. minuta. Střídající Míchal chybně rozehrál a následný centr Švába poslal volný Kozel k pravé tyči - 0:1. Do závěrečného hvizdu už domácí nic kloudného nevymysleli.
  • Branky: 77. Kozel
  • Rozhodčí: Velebil - Čermoch, Kovář