Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - SK Kosmonosy  1:2 (0:1)

Před domácím duelem měl trenér k dispozici o něco více hráčů než minulý týden, do základní sestavy tak mohl nastoupit i Aleš Kořínek, navrátilec z Benátek nad Jizerou.

Kosořice měly od začátku optickou převahu, kterou však výrazněji nedokázaly zužitkovat. První náznak nebezpečné situace měl na starosti kosmonoský Bednár, po jehož hlavičce nemusel brankář zasahovat. Domácí odpověděli Macháčovou střelou do prostřed branky a o pár minut později neměl seřízená mířidla Kořínek. V dalších minutách byl obraz hry stejný, Kosořice před vápnem soupeře přišli o míč díky nepřesné přihrávce a hosté přímočarými akcemi zaměstnávali obranu Kosořic. Ve 43. minutě po chybné rozehrávce se pokusil kosmonoský Bednár přehodit Majzlana, ten dokázal vyrazit míč mimo branku. Z následného rohového kopu se na přední tyči v chumlu těl nejlépe zorientoval Polanka - 0:1.

Do druhého poločasu vstoupili domácí aktivně a po několika náznacích udeřili v 53. minutě. Kořínek od postranní čáry přihrál Macháčovi, který v pokutovém území našel Sabola. Ten se šikovně otočil kolem obránce a k střelou k tyči vyrovnal. O šest minut později mohl Kosořice poslat do vedení Bašus, po Mosiurczakově přímém kopu mířil zblízka do brankáře. Stejná sestava jako u vyrovnávací trefy mohla skóre otočit ve prospěch Kosořic. V 73. minutě unikl Sabol po levé straně, přihrál naběhnuvšímu Macháčovi a ten po kličce brankáři přihrál před opuštěnou branku. Před dobíhajícím Kořínkem však na poslední chvíli zasáhl obránce. Zajímavější druhý poločas i nadále nenechal diváky klidnými. Po chybě musel proti hostujícímu Bednárovi zasáhnout až Majzlan, na druhé straně po přihrávce Darmoše Macháč netrefil v ideální pozici míč. Patnáct minut před koncem řádné hrací doby se zranil kosořický Bašus, ale domácí střídačka už více střídat nemohla. I v deseti se svěřenci trenéra Fuky snažili strhnout vedení na svou stranu. V 80. minutě se však hráči Kosmonos po rohovém kopu přiblížili třem bodům, na zadní tyči nekrytý Kraus prostřelil Majzlana. Kosořice vrhly vše do útoku, z křečovité snahy ale spíše vzešly nepřesné nahrávky. Po jedné z nich měl Horák odkrytou branku, v poslední chvíli mu však do střely vložil nohu domácí Grus. V 90. minutě mohly Kosořice nakonec vyrovnat, pěkný centr Kořínka na zadní tyč nikdo nedokázal usměrnit za Hošťálkovy záda.
  • Branky: 53. Sabol - 43. Polanka, 80. Kraus
  • Rozhodčí: Drábek - Chrudimský, Tichá