SK Kosmonosy - Sokol Kosořice "A"  2:1 (1:1)

V posledním utkání sezóny mezi Kosmonosy a Kosořicemi již oběma celkům o nic nešlo. Přesto přítomní viděli zajímavou zápletku již v úvodních minutách.

Již ve druhé minutě si novopečený kapitán Kosořic Tříska všiml nabíhajícího Macháče, kterému milimetrovou kolmicí předložil míč a hostující útočník podél brankáře otevřel skóre. Fotbalistům Kosmonos se však záhy podařilo vyrovnat po důrazu Šimáčka uvnitř vápna a následné střele přesně k tyči. Další čtvrthodina hry patřila hostujícímu celku. Kosořičtí však až na pěkný pokus Vavrika z velkého úhlu žádnou větší příležitost neměli. Poté se hra vyrovnala a ve 22. minutě mohli domácí poprvé v utkání vést. Ze závaru v pokutovém území se k míči nachomýtl Mašek a Pokorný bravurně vyrazil mimo tři tyče. Kosořický gólman se vyznamenal i proti střele Šimáčka ve 30. minutě. Ve zbylých minutách prvního poločasu kralovali hlavně obrany obou týmů.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky oběma mužstva vystřídala a začátek nabídl zajímavé okamžiky. Nejprve hosté chybovali na polovině hřiště a následný centr do vápna umístil dobíhající Polanka pouze do Pokorného rukavic. Kosořičtí odpověděli akci Niklfelda s Macháčem. Prvně jmenovaný prostrčil míč mezi dvěma obránci na střelce první dnešní branky, jenže osamocený Macháč tentokrát nechal vyniknout brankáře Hošťálka. V dalších minutách se hra uklidnila, obě mužstva se snažila držet míč na svých kopačkách. V 66. minutě hosté darovali soupeři vedoucí branku. Při chybné rozehrávce u rohového praporku kosmonoský hráč našel ve vápně volného Polanku, jehož tvrdou ránu Pokorný pouze ztlumil a míč nakonec doskákal za brankovou čáru - 2:1. Hosté se po inkasované brance dopouštěli mnoha chyb v rozehrávce a domácí je mohli několikrát potrestat. V 72. minutě přečkali Kosořičtí první závar před svou brankou a vzápětí obránci odkopávali míč před brankovou čárou. Utkání tak skončilo těsnou výhrou Kosmonos.
  • Branky: 7. Šimáček, 66. Polanka - 2. Macháč
  • Rozhodčí: Tvaroh - Zezula, Zdražil