Datum: 04. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

SK Kosmonosy - TJ Sokol Kosořice "A" 0:1 (0:0)

Fotbalisté Kosmonos zatím na jaře vyhráli co se dalo, kromě remízového "zaváhání" s rezervou Benátek. Naopak celek Kosořic ve druhé polovině sezóny ještě nevyhrál.

Domácí v tomto duelu postrádali střelce Keszega, hned v první minutě ho mohl nahradit Žďánský, jenže mířil nepřesně. To bylo na dlouhou dobu větší okénko v kosořické obraně, v další fázi hry už hostující obranný val fungoval dobře. V sedmé minutě navíc kosořický bek Batala vybojoval míč, ale následný centr nedokázal Macháč zkrotit. Tentýž hráč si v 19. minutě nejvýše vyskočil na Krausův přímý kop a hlavou jen o kousek minul branku. Doposud nejdůležitější zákrok si kosmonoský Splídek připsal ve 27. minutě. Autové vhazování prodloužil Macháč za sebe a hlavičku Adámka vytěsnil domácí gólman na tyč. Kosořické útočné duo úspěšně získávalo míče pro svůj tým a mladá krev v kosmonoských barvách zatím nedostávala mnoho prostoru k ohrožení soupeřovy branky. Čas pro domácí nadešel po půlhodině hry. Po závaru před hostující brankou padl Batala na poslední chvíli do střely domácího hráče. Tato akce odstartovala závěrečné minuty v režii kosmonoského mužstva. Před odchodem do kabin zkoušel Pavelka štěstí ze střední vzdálenosti a o chvíli později hlavičkoval nepřesně Žďánský.

V úvodu druhého poločasu viděli diváci po jedné šanci na každé straně. Zatím co střelu domácího Šimáčka Abelovský výborně vyrazil mimo, tak přímočará akce hostí o minutu později skončila úvodní brankou. Po rychlém přechodu posunul Malík míč přesně k nohám Macháče, který podél bezmocného gólmana otevřel skóre. Hosté se po vstřelení branky začali příliš strachovat o vítězství a iniciativu převzali hráči Kosmonos. Hosté se zprvu bez problémů bránili, první vážnější šanci měl na hlavě Michalec po přímém kopu, mířil však vedle. Vyloženou příležitost na vyrovnání promarnili domácí v 83. minutě. Maškou hlídaný míč vypíchl ještě před autovou čárou kosmonoský hráč a po následné přihrávce byl Patrik Kraus zcela osamocený před brankářem. Abelovský však zmenšil protihráči úhel a střelu vyrazil mimo svou branku. Ani ve zbývajících minutách domácí branku nevstřelili a Kosořičtí získali tři důležité body.

Fotky ze zápasu

• Branky: 53. Macháč
  • Rozhodčí: Chrastina - Dragoun, Tylchert
  • Kosořice: Abelovský - Batala (46. Sedláček), Maška, Pára, Štecher - Grus (64. Fingerhut), Kraus, Niklfeld, Adámek (86. Tříska) - Macháč, Malík (90. Kučera)