Sokol Kosořice "A" - SK Kosmonosy  3:0 (1:0)

Už je to pět týdnů, co se Kosořičtí naposledy radovali z výhry. Nyní se naposledy v tomto roce představili na domácím hřišti a toužili konečně zvítězit i před vlastním publikem.

Domácí kvůli zranění postrádali dva hráče základní sestavy a na začátku si obrana na nové složení chvíli zvykala. Už v páté minutě využil kosmonoský Bláha podklouznutí jednoho z obránců, jenže pozorný Pokorný včas vyběhl z branky a šanci zlikvidoval. O dvě minuty později hosté zahrávali rohový kop, míč se dostal na hranici malého vápna a nůžky Polanky musel gólman vytáhnout nad branku. Obě mužstva se snažila držet míč na zemi a kombinační hrou překonat soupeřovu obranu. Obrany týmů se činily a tak se na další šanci čekalo do 24. minuty. Po předchozích zkušenostech tentokrát fotbalisté Kosořic z první šance uspěli. Macháč přenesl hru na druhou stranu, Grus zatáhl míč do vápna, ale po uvolnění nastřelil pouze vyběhnuvšího brankáře. Odražený míč Grus poslal na nabíhajícího Macháče, který do odkryté branky otevřel skóre. O pár minut později to zkoušel zpoza vápna kosořický Maška a Bajtalon musel být v pohotovosti. Závěrečná čtvrthodina prvního poločasu byla v režii domácího mužstva. Grus bez ustání zaměstnával levou soupeřovu stranu. Podobně jako ve 39. minutě, kdy ustál atak dvou hráčů, přihrál před branku a Macháč nastřelil pouze dotírajícího obránce. Hned vzápětí z podobné situace vrátil domácí Macháč míč před branku a Andres netrefil míč ideálně. Ve 42. minutě si kosmonoští obránci dávali tak dlouho přednost, až se k míči nachomýtl Grus, jenže střela o kousek minula cíl. Hráči Kosmonos tak mohli být rádi, že soupeř z řady příležitostí využil zatím jedinou.

Druhou pětačtyřicetiminutovku začali lépe domácí, kteří navázali na závěr prvního poločasu. Na přistrčení Adámka ve vápně sice hlavní arbitr nereflektoval, k odraženému míči se dostal Andres a vystřelil těsně nad. O pět minut později svým typickým únikem vyzval kosořický Grus k zakončení Dědka, ten však ve stoprocentní šanci minul. Fotbalisté Kosořic kompaktně bránili a soupeři téměř nedovolili vystřelit. Není divu, když na pozici stopera zaskakující Boháček dobře organizoval spoluhráče a v případě potřeby i vypomohl čistým obranným zákrokem. Kosořický Grus v další šanci vybídl Macháče, ani ten však ve vyložené příležitosti neuspěl. Až v 71. minutě uklidnil Dědek své spoluhráče a příznivce druhou brankou, tentokrát z jedné mířil přesně k tyči. Domácí už nikam nespěchali a vyčkávali na možné brejky. Hráči Kosmonos si až na úvod zápasu výraznější šanci nevypracovali. Naopak domácí se prosadili ještě jednou. V závěru přišel na hřiště také Darmoš, kanonýr "B" mužstva, který po minutě pobytu na hřišti zužitkoval Grusovu přihrávku a pečetil na konečných 3:0.
  • Branky: 24. Macháč, 71. Dědek, 81. Darmoš
  • Rozhodčí: Roth - Flanderka, Moc