Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

FK Krnsko "A" - TJ Sokol Kosořice "A" 0:1 (0:1)

Fotbalisté Krnska se jarní bodovou nadílkou dostali z nejhoršího a přiblížili se ke středu tabulky. V souboji s Kosořickými mohli v případě výhry svého soupeře předskočit. Hosté navíc postrádali vinou zranění a pracovních povinností hned několik hráčů.

Úvodní čtvrthodinu se obě mužstva spíše seznamovala, v kombinaci však byli jistější hosté. Ve 14. minutě kosořický Adámek našel kolmicí nabíhajícího Gruse, jenže přízemní centr směřoval Macháčovi na paty. První střelecký pokus si tak připsal po Krausově přihrávce až Malík o chvíli později. Kombinace hostí začala plodit ovoce v podobě příležitostí stále častěji, ale bez gólového efektu. Ve 21. minutě kosořický Fingerhut svým důrazem vybojoval míč. Po narážečce s Malíkem vypálil a Novák nakonec vytěsnil míč alespoň na břevno. Domácí hledali cestu před soupeřovu branku hlavně dlouhými nákopy na útočné duo. Řadu akcí ale zabrzdil zdvižený praporek asistenta na pomezí. Vydařenější akci si hráči Krnska připsali až ve 33. minutě bratrskou souhrou. David Šotka přihrál na střed Pavlovi, jehož střela orazítkovala břevno. O chvíli později ještě Archmanův centr nasměroval Firický hlavou vedle. V dalších minutách se dařilo hlavně obranám a šancí moc nepřibývalo. Až ve 45. minutě Grusem rychle vhozený aut na zapomenutého Fingerhuta, který z brankové čáry poslal ostrý míč do malého vápna a Malík hlavou uklidil míč do odkryté branky.

Po změně stran byli na míči hlavně domácí ve snaze vyrovnat. Kosořickým se zatím dařilo bezchybně bránit a pokud se naskytla šance, tak rychle vyrazit do brejku. Sprint hostujícího Gruse až do vápna domácí nedokázali zastavit, po zpětné přihrávce však Macháč uklouzl. V 61. minutě však Fingerhut našel vlevo volného Malíka a následnou střelu směřující k tyči bravurně Novák vyrazil. Fotbalisté Krnska se horko těžko prosazovali proti kompaktní defenzívě soupeře. Pomohly až standardní situace, ale například hlavičce Archmana se do cesty postavil pozorný Kraus hlídkující před brankovou čárou. Po delší době se opět připomněli také hosté. Výkop brankáře následoval Macháč, přehodil vybíhajícího gólmana, jenže míč doletěl mimo branku. V 87. minutě se nakonec mohli domácí prosadit až po zaváhání v obraně. Firickému však skočil pod nohy Štecher, od kterého se míč odrazil do bezpečí. Hosté už další akce soupeře nepřipustili a odvezli z Krnska všechny body.

Fotky ze zápasu

• Branky: 45. Malík
  • Rozhodčí: Chrastina - Bohuslav, Mucek
  • Kosořice: Kraus - Sedláček, Maška, Adámek, Štecher - Grus (82. Darmoš), Kraus, Niklfeld, Malík - Macháč, Fingerhut