Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice "A" - FK Krnsko "A"  1:5 (1:2)

V týdnu odešel na hostování kosořický Sedláček, domácí našli rychlé náhradu v Dědkovi z Loučeně. Tento staronový hráč Kosořic se hned představil v základní sestavě proti Krnsku.

Velmi slušná návštěva viděla v úvodu zápasu několik slibných šancí domácích. Nejprve ostře pálil Macháč a z následného rohového kopu hlavičkoval vedle branky Heřmanský. Podobně jako v minulém kole však Kosořičtí své příležitosti nevyužili a soupeř trestal z první šance. Běžela šestá minuta, kdy kapitán Vízek načasovanou přihrávkou našel Davida Šotku a ten propasíroval brankáři míč mezi nohama - 0:1. Domácí se z inkasovaného gólu jen těžko vzpamatovávali a hosté vyrukovali s dalšími šancemi. V 11. minutě ještě nevyužil rychlý brejk Losík, jenže jeho spoluhráč o minutu později už ano. Kosořická obrana včas neodkopla míč z pokutového území a dotírající Firický ho přesnou střelou uklidil k tyči. Domácí se oklepali až v 19. minutě po kontaktní brance. Andresův rohový kop odhlavičkoval Batala před branku, kde si míč našel Tříska a překonal bezmocného Nováka. Fotbalisté Kosořic byli od té chvíle častěji u míče, ovšem více rušno bylo před domácím Pavlíkem. Právě kosořický gólman po půl hodině hry vyběhl z branky a na brankové čáře ho musel zastoupit Štecher. Domácí mohli srovnat stav v poslední minutě první pětačtyřicetiminutovky, unikající Macháč však mířil pouze do brankáře.

Hráči Kosořic nechtěli před vlastním publikem prohrát a podle předpokladů začali druhý poločas ofenzívou. První příležitost druhého poločasu si ale připsali hosté, konkrétně Firický, jehož ránu zastavila až boční síť. Domácím se stále nedařilo dostat do koncovky a pokud chtěli s výsledkem něco udělat, museli hru ještě více otevřít. Právě na to čekali fotbalisté Krnska, kteří dlouhými pasy hledali rozběhnuté útočníky. V 68. minutě ještě tísněný Vízek mířil nepřesně, ale hosté se radovali o dvě minuty později. Domácí při rozehrávce přišli o míč, po rychlém přenesení hry na druhou stranu se před brankářem ocitl volný Tomáš Hötzel a i v mladém věku si počínal chladnokrevně - 1:3. Domácí už hráli na riziko, z křečovité snahy však produkovali příliš mnoho nepřesností. Naopak hráči Krnska dvě minuty před koncem řádné hrací doby využili další brejk. Losík předložil míč střídajícímu Martinu Hötzelovi, který měl před odkrytou brankou snadnou úlohu. Kalich hořkosti si domácí vypili až do dna, jelikož hosté v samém závěru přidali ještě pátou branku. Vízek měl kolem sebe dostatek prostoru a střela z dvaceti metrů zapadla přesně k tyči.
  • Branky: 19. Tříska - 6. David Šotka, 12. Firický, 70. Tomáš Hötzel, 88. Martin Hötzel, 90. Vízek
  • Rozhodčí: Šesták - Švarc, Nejedlo