Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Sokol Dlouhá Lhota  3:2 (2:0)

Na čele skupiny "C" se soutěž dohrává spíše jen z povinnosti. Tři kola před koncem sezóny začíná gradovat boj o záchranu. Mužstvo Dlouhé Lhoty úspěšně smazalo podzimní manko, ale ještě nemá vyhráno.

Duel dvou sestupem ohrožených týmů přilákalo do hlediště kosořického areálu nevídaný počet zvědavých párů očí, které viděly od začátku zajímavé střetnutí. Kosořičtí si uvědomovali soupeřovu ofenzivní sílu řízenou ze středu zálohy zkušenými borci. Domácí začali zodpovědně a hráče Dlouhé Lhoty na delší čas drželi mimo palebné pozice. Naopak po přímém kopu Gruse zahrozil již ve druhé minutě Macháč. Kosořice potvrdily dobrý vstup do zápasu dvěma rychlými góly. V 17. minutě si tísněný obránce pomohl přihrávkou brankáři, ten však těsně před Hrechkem promáchl a domácí útočník v poklidu otevřel skóre. O tři minuty později šli navíc po ztrátě míče domácí do rychlého brejku. Kořínek centrem našel Macháče, který prostřelil Řezáče podruhé. Hosté do té doby čekali na první šanci, tu si vypracovali ze standardní situace. Střílený míč na první tyč skončil z kopaček Sháněla v boční síti. Nechybělo mnoho a hráči Dlouhé Lhoty mohli opět inkasovat. Po výkopu prodloužil míč Macháč, ale Řezáč tváří v tvář Sabolovi tentokrát mužstvo podržel. Ve 40. minutě opět mířil Sabol na lhotského gólmana, ten i napodruhé předvedl výborný zákrok. Po rohovém kopu v samém závěru prvního dějství neuspěl na druhé straně Vizingr.

Ve druhém poločase uběhlo pár minut a hosté dvakrát vystrašili Majzlana v kosořické brance. Šance, které si hráči Dlouhé Lhoty vypracovali za první poločas, si po změně stran vyprodukovali za několik minut. Střela Šolce těsně minula cíl a přihrávku Krouského již Vizingr nečekal. Přeskupení řad trenérem Dlouhé Lhoty se ukázalo jako účelně. V 65. minutě Kosořičtí včas neobsadili hráče a po přihrávce napříč vápnem Vizingr přízemní střelou snížil. Domácí v úvodu druhého dějství polevili a po kontaktní brance čelili hbitějšímu soupeři než v prvním poločase. Kosořice mohly rychle odpovědět, centr na značku pokutového kopu obránce neodhadl a Madyarovu hlavičku brankář vyrazil. Branka, kterou diváci viděli v 70. minutě, by se klidně mohla objevit ve známé rubrice sportovních zpráv na soukromé televizní stanici. Po nepřesné rozehrávce poslal Hrechko míč na odkrytou branku ze 35 metrů a vracející se Řezáč už dráhu míče nedokázal zastavit ani změnit - 3:1. V posledních patnácti minutách hry se hosté nechtěli s nepříznivým skóre smířit. V 84. minutě navíc vykřesal jiskřičku naděje Šolc pěknou ranou k tyči. Domácí si však tři body vzít už nenechali.
  • Branky: 17. a 70. Hrechko, 20. Macháč - 65. Vizingr, 84. Šolc
  • Rozhodčí: Stádník - Říha, Laštovička
  • Diváků: 256 !!!
  • ŽK: 1:4
  • Kosořice: Majzlan - Grus, Maška, Štecher, Adámek (37. Bašus) - Madyar (83. Michal), Mosiurczak, Sabol, Kořínek - Macháč (90. Darmoš), Hrechko
  • Dlouhá Lhota: Řezáč - Dubický, Šolc, Novotný, Nekola - Gabriel (50. Novák), Vizingr, Niklfeld, Krouský - Cepka, Sháněl
Sokol Kosořice - Sokol Dlouhá Lhota 3:2
Dolnobousovský SK - SK Polaban Nymburk "B" 0:2
AFK Milovice - FK Krnsko 4:1