Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Dlouhá Lhota - Sokol Kosořice  0:3 (0:1)

V derby I.B třídy změřily síly týmy ze dna tabulky, obě mužstva navíc postrádají několik hráčů základní sestavy.

Začátek utkání byl ze strany Kosořic vlažný a na delší čas nedokázaly podržet míč na svých kopačkách. To logicky vyhovovalo domácím, kteří si však vážnější příležitost nevypracovali. Postupem času hosté hru zpřesnili a po několika minutách hry zahrozil po akci Sabola Černý. Ve dvanácté minutě se dlouholhotský Vrabec marně natahoval po přihrávce před branku, z protiútoku střílel těsně vedle Madyar. Hrálo se nahoru dolů, ale příležitosti se rodily převážně před lhotským Pechancem. Ojedinělou šanci měl Zelba na malém vápně po hlavičce Dubického, jenže s přihrávkou nebo střelou až příliš dlouho váhal. Kosořice si v koncovce vedly o poznání jednodušeji. Ve 24. minutě našel Voleman na hranici vápna Černého, kterému však střela nesedla. O čtyři minuty později zahřála přítomné diváky akce z přímého kopu, kdy odražený míč vystřelil slabší nohou Darmoš a Pechanec s vypětím sil vyrazil k volnému Volemanovi. Ten místo střely přihrál osamocenému Madyarovi, jemuž stačilo pouze trefit prázdnou branku - 0:1. V závěru prvního dějství tvrdě pálil Darmoš a s přispěním obránce skončil míč těsně vedle. Gólem neskončil ani brejk Madyara, když po přihrávce na hranici vápna utekl míč Michalovi.

Po změně stran hráči Dlouhé Lhoty několikrát uzamkli soupeře před brankou, střela Jana Novotného skončila těsně mimo. Kosořicím vyhovovaly brejky do nezformované obrany, akci Černého s Madyarem obrana zažehnala a po pěkné souhře na pravé straně podržel gólman domácí tým vyražením střely Sabola. Souboj obou hráčů se konal i v 61. minutě, tentokrát se radoval kosořický záložník. Po rohovém kopu skončil míč v chumlu těl na hranici vápna, následně se ho zmocnil Sabol a jeho střela se zastavila až za brankářovými zády. Domácím se vůbec nedařila finální fáze, důkazem byla špatná přihrávka Dubického na spoluhráče, který mohl případně ještě zdramatizovat utkání. V závěru už takřka zlomená Dlouhá Lhota si nic kloudného nevypracovala, naopak Kosořice mohly zvýšit Janákem. Sám proti Pechancovi však neuspěl, stejně tak i Sabol. V nastaveném čase po akci Gruse s Janákem tentokrát Sabol technickou střelou překonal Pechance a dal tak výsledku definitivní podobu.
  • Branky: 28. Madyar, 61. a 90. Sabol
  • Rozhodčí: Kalík - Říha, Hlavnička