Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Libodřice - Sokol Kosořice  2:4 (2:0)

Dohrávka úvodního kola mezi Libodřicemi a Kosořicemi nabídla divákům zajímavou podívanou.

Úvod zápasu byl v režii hostujícího celku, ale akce končili na brankáři Libodřic. Jako blesk z čistého nebe odpískal hlavní sudí  v 10. minutě penaltu proti Kosořicím, kterou domácí pohodlně proměnili. V 15. minutě mohlo být vyrovnáno. Grus prostrčil míč na Volemana, ale jeho střelu vyškrábl brankář na tyč. Poté se šikovně zbavil Pavlíček svého protivníka a jeho centr nasměroval hlavou Dědek pouze do břevna. Ve 25. minutě zahrával kosořický Darmoš rohový kop a hlavičkují Voleman mířil těsně nad. Libodřice se dostali v 31. minutě do rychlého brejku, tvrdá střela orazítkovala břevno Kortusovy branky. Domácí zvýšili podařenou střelou z pětadvaceti metrů - 2:0. Kosořice mohli na konci prvního poločasu snížit, Pavlíčkova hlavička ve vápně mířila však opět nad branku.

Celý druhý poločas patřil aktivnějšímu celku hostí, kterým se podařilo výsledek otočit během osmi minut. Trenérské duo posílilo ofenzívu a obránci Bejda a Grus okamžitě zaměstnávali domácí obranu. Načal to v 68. minutě Bejda z penalty za hraní rukou. Poté Grus vyškolil dva libodřické hráče a následná střela k tyči znamenala vyrovnání. V 76. minutě předvedly Kosořice akci, jak z fotbalové učebnice. Grusovu kolmou přihrávku zatáhl Darmoš do velkého vápna a Antoš skóroval do poloprázdné branky. Jedinou výraznou šancí domácích zneškodnil bravurně Kortus. V 90. minutě pojistil výsledek Darmoš, který pod padajícím brankářem pečetil na konečných 2:4.

Kosořice zaslouženě zvítězili, i když po prvním poločase prohrávali 2:0.

• Branky: 10., 39. - 68. Bejda, 72. Grus, 76. Antoš, 90. Darmoš
  • Rozhodčí: Dupal