Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

FK Litol - Sokol Kosořice  3:1 (2:0)

Po úspěšném vstupu do sezóny zavítaly Kosořice na horkou půdu do Litole, kde jsme opět ztratili všechny body. Hráčům zjevně toto hřiště nesvědčí.

Úvodní minuty patřily hostujícímu celku. V první nadějné pozici se ocitl Macháč po přesném centru Gruse. V 9. minutě přiklepl Hromádko míč Antošovi, ale jeho razantní střela orazítkovala pouze levou tyč domácí svatyně. Poté byla hra převážně v režii hráčů Litole. Výraznější šance domácích na sebe nenechala dlouho čekat, ve 24. minutě musel proti tvrdé střele zasahovat hostující brankář Kortus. Po následném rohovém kopu si naběhl litolský Pavliš na přední tyč a umístěná střela hlavou znamenala vedení 1:0. Za dalších sedmi minut zvýšili domácí na 2:0. Rychlý brejk využil Zikmund, kterému se povedlo přehodit vyběhnuvšího Kortuse. Hráči Litole i nadále pokračovali v útočné hře. Ve 36. minutě vyrazil dobře chytající Kortus přesnou střelu z přímého volného kopu. O další tři minuty později bylo opět před kosořickou brankou rušno. Naštěstí tečovaný míč skončil mimo. Těsně před odchodem do kabin mohl náskok navýšit domácí Fiala, ale jeho střela mířila vysoko nad.
Hned v úvodu druhého dějství přidal třetí branku litolský Jareš, který zůstal před brankou úplně nekrytý. Kosořice vše vsadily na útočnou hru, ale většina akcí končila u domácího brankáře Fišera. V 70. minutě zákeřně fauloval domácí Fiala, po jehož zákroku musel střídat kosořický Lener. Poté hra značně znervózněla a rozhodčí musel celkem devětkrát sáhnout pro karetní trest. V 80. minutě předvedl bravurní zákrok hostující Kortus proti výstavní střele domácího útočníka. Kosořicím se podařilo v 87. minutě alespoň snížit Bejdou, který se prosadil přes domácího obránce a prostřelil brankáře Fišera - 3:1.
Litol zaslouženě zvítězila po chybách v kosořické obraně. Malé hřiště kosořické kopané nesvědčí.

• Branky: 24. Pavliš, 31. Zikmund, 47. Jareš - 87. Bejda