Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Sokol Luštěnice  1:3 (1:2)

Kosořice chtěly v derby s Luštěnicemi ukončit nepříznivou bilanci s tímto soupeřem z loňské sezóny a ziskem tří bodů odskočit soupeři v tabulce.

Úvod zápasu však naznačil, že to domácí nebudou mít vůbec lehké. Ihned po úvodním hvizdu sice vystrašil Skaláka Sabol, ale větší příležitost měli ve čtvrté minutě hosté. Konkrétně Janů odcentroval z pravé strany a střelu chvíli nekrytého Jakubů vyrazil Majzlan mimo své tyče. Po čtvrt hodině hry bylo rušno před oběma brankami, nadále však platil bezbrankový stav. Poté Luštěnice stále méně půjčovaly soupeři míč a výsledkem bylo několik střeleckých pokusů. Gólem neskončily střely Janů ani Kopy, až do třetice otevřeli hosté skóre. Ve 25. minutě po standardní situaci od postranní čáry vrátil míč do malého vápna Batala a Zikmunda dokázal přehlavičkovat zasahujícího gólmana. Další šance se odehrála až v probíhající 37. minutě, tentokrát na straně domácích a s gólovým vyjádřením. Rohový kop Sabola pustil šikovně Voleman za sebe, kde číhající Michal uklidil míč po břevno Skalákovy branky. Vlastní chybou ale Kosořice pustily soupeře opět do vedení, když nepřesnou rozehrávku potrestal Hůlka střelou z dvaceti metrů přesně k tyči. Ještě před odchodem do kabin po Hůlkově přihrávce zahodil vyloženou šanci Zikmunda.

Kosořice vstoupily do druhého poločasu aktivněji, ale z jejich snahy o vyrovnání se zrodily pouze střely Darmoše a Michala, obě však postrádaly razanci. Další minuty byly ve znamení marného dobývání luštěnické branky, pozorná obrana však bez větších problémů odolávala a v případě problémů odevzdali hostující hráči míč pouze na polovinu Kosořic. Výraznější ohrožení branky se konalo až v 80. minutě, chybu v rozehrávce však Madyar střelou nepotrestal a následnou přihrávku před branku obrana odvrátila. Ojedinělou příležitost Luštěnic měl v 86. minutě střídající Drahota, jehož pěkná střela o kousek minula cíl. Poslední možnost na vyrovnání nezužitkoval po rohovém kopu Štecher a hosté nakonec své vítězství ještě potvrdili v nastaveném čase. Po přímém kopu změnil Zikmunda před vybíhajícím Majzlanem směr míče, na který už kosořický brankář nedosáhl.
  • Branky: 37. Michal - 25. a 90. Zikmunda, 39. Hůlka
  • Rozhodčí: Lux - Gaži, Nepraš
  • Kosořice: Majzlan - Janák, Štecher, Černý, Sedláček - Grus, Michal, Sabol, Madyar - Voleman, Darmoš (64. Macháč)
  • Luštěnice: Skalák - Archman, Pavlíček, Batala (47. Davídek), Fišera - Janů, Kopa, Hůlka, Zikmunda - Antl (90. Holčapek), Jakubův (83. Drahota)