Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Slovan Lysá n/L. - Sokol Kosořice  0:3 (0:1)

Diváci viděli v Lysé nad Labem řadu zahozených šancí, hosté narozdíl od domácích dokázali tři využít.

Fanoušci v Lysé se žádné úvodní oťukávané nedočkali a hned ve třicáté vteřině hry spálil obrovskou šanci kosořický Macháč po naservírovaném míči od Hrechka. Vychýlenou mušku měli naštěstí i domácí, centr z pravé strany nasměroval osamocený hráč nad Kortusovu branku. Ve dvanácté minutě po faulu rozehrával Macháč a hlavičkujícího Boháčka v dobré šanci zastavil praporek nad hlavou asistenta na pomezí. Za šest minut chybovali kosořičtí u rohového praporku a centr do pokutového území poslal hráč Lysé těsně nad. Na druhé straně si spolupráci opět zopakovali Hrechko s Macháčem, střela však mířila do brankáře Schneiberga. Kosořice začali ke konci první půle stupňovat tlak. Hosté se po právu dožadovali ve 37. minutě pokutového kopu po faulu na Boháčka, hlavní sudí byl však jiného názoru. Macháčova chvíle přišla až o čtyři minuty později. Z přímého volného kopu prostřelil zeď i přihlížejícího gólmana Schneiberga - 0:1. Poté hezky vysunul Hromádko Jílka, který už nedokázal přehodit vyběhnuvšího brankáře Lysé a místo dorážky přihrál Sedláčkovi, jemuž střela nevyšla ideálně.

V úvodu druhé pětačtyřicetiminutovky měli více ze hry domácí, po přihrávce z pravé strany zastavila střelu Rybky tyč kosořické branky. Na druhé straně při pokusech Antoše a Jílka zasahovat brankář nemusel. K vyrovnání nevedla ani střela z hranice velkého vápna, která orazítkovala břevno hostující branky. Hned z protiútoku poslal Hromádko míč na střídajícího Darmoše a jeho centr nezužitkoval osamocený Antoš. V další šanci z úhlu neprostřelil brankáře kosořický Jílek. Ve dvaasedmdesáté minutě poslal trenér na hřiště Volemana. V té samé minutě vnesla do kosořických řad uklidnění druhá branka z kopaček dobře hrajícího Hrechka po souhře Volemana s Darmošem. Hráči Lysé se nestačili ani rozkoukat z předchozího gólu a stejní hráči rozjásali hosty potřetí. Voleman centroval a Hrechko ve skluzu do protipohybu brankáře završil brankový účet. Poté už bylo na hřišti jen jedno mužstvo. Únik Darmoše se štěstím zlikvidoval Schneiberg. V 80. minutě našel milimetrový pas Gruse přes půl hřiště Volemana, ale jeho střela skončila v náručí gólmana Lysé. V závěru mohli domácí výsledek alespoň zkorigovat, kosořická obrana však byla proti.

O pobavení kosořických fanoušků se staral jeden místní důchodce, který při každé rozehrávce hostí pronesl: „Bum ho, já to věděl, umíte hovno !!!“ Výroky dědy však nikdo nebral vážně a po dlouhé době jsme se opět pořádně zasmáli.

• Branky: 41. Macháč, 72.,74. Hrechko
  • Rozhodčí: Hamšík - Urbánek, Machýček