Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

FK Slovan Lysá nad Labem - Sokol Kosořice  5:2 (1:2)

Dva týmy na konci tabulky se v 18. kole I.B třídy utkaly o cenné body potřebné k setrvání v soutěži.

Hráči Lysé začali na svém hřišti lépe, v šesté minutě ještě drzý průnik Davida Nováka brankou neskončil. V dalších minutách hry se domácí dostávali častěji před soupeřovu branku, žádná ze střel však za zmínku nestojí. V 18. minutě o sobě poprvé dali vědět také hosté akcí z pravé strany, na centrovaný míč obránce nedosáhl a Madyar hlavičkoval těsně vedle. Během pěti minut mohly Kosořice vstřelit tři branky. V další šanci se ocitl po milimetrové přihrávce Kořínek, jehož střela doprostřed branky neměla šanci na úspěch. O minutu později si Zahrádka poradil i s nebezpečnou střelou Hrechka. Na spálené příležitosti hosté krutě doplatili ve 24. minutě, kdy na pravé straně volný hráč zatáhl míč do vápna a přihrávku před branku přetavil David Novák ve vedoucí branku. Až do čtyřicáté minuty si oba soupeři žádnou další příležitost nevypracovali. Závěr prvního poločasu patřil kosořickému Hrechkovi. Ten nejprve z přímého kopu vymetl pavouky z branky Slovanu a o dvě minuty později po chybném odkopu brankáře se míč od jeho těla odrazil za brankovou čáru - 1:2.

Kosořice s cílem začít druhý poločas bezchybně v praxi nepotvrdily. Po dlouhém pasu Gruse sice mohl zvýšit vedení Sabol, ale jeho lob neměl gólové parametry. Recept na proměňování šanci naopak znali domácí, kteří po přihrávce mezi obránci a střele Kříže vyrovnali. Poté se hrálo mezi oběma brankami a nerozhodný výsledek vydržel na ukazateli až do 70. minuty. Do odraženého míče po standardní situaci se opřel nikým neatakovaný Gregar a střelou k tyči poslal Lysou do vedení. O sedm minut později chybovala kosořická obrana při rozehrávce kolem vlastního vápna a účinné napadání zužitkoval Kříž. Snaha hostí v závěru už vyšla vniveč, naopak hosté v poslední minutě inkasovali ještě z kopačky Davida Nováka.
  • Branky: 24. a 90. David Novák, 49. a 77. Kříž, 70. Gregar - 42. a 44. Hrechko
  • Rozhodčí: Kolman - Švejda, Svoboda