Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - Slovan Lysá n/L.  4:0 (2:0)

Oba dnešní aktéry dělil v tabulce jediný bod a tak se dal očekávat vyrovnaný zápas.

Kosořice po střeleckých nezdarech udělaly změnu v útoku a ihned se to projevilo na výsledku. V prvním náznaku šance se ocitli hosté, ale vyloženější šance byli k vidění na druhé straně. Obránce Lysé nechtěně přihrál Macháčovi, jehož střela z úhlu pouze proletěla kolem brankáře Schneiberga. V páté minutě centroval kosořický Darmoš a Macháč z voleje netrefil míč, tak jak by si přál. Poté prošel z pravé strany do vápna Hromádko, přihrávku však nasměroval Macháčovi na paty. Ve 23. minutě zahrozili také hráči Lysé, prodloužený míč za obranu si útočník v poslední chvíli dal příliš daleko od nohy. Na druhé straně nepřesně střílel Bejda. Kosořice využily šanci ve 28. minutě. Přihrávku za obranu zužitkoval nadvakrát Darmoš - 1:0. Ve 36. minutě našel Hromádko Bejdu a střela druhého jmenovaného skončila po teči gólmana hostí na rohovém kopu. V závěru prvních pětačtyřiceti minut ještě hráči z Lysé několikrát prověřili domácí obranu, konečné slovo měl však aktivní Macháč. Hostující obrana zablokovala postup Bejdy, k míči se dostal důrazný Macháč a pod padajícím brankářem stanovil poločasový výsledek na 2:0.

Domácí v 52. minutě zvýšili již na 3:0. Přímý volný kop z pravé strany zahrával Bejda, na který si nejvýše vyskočil Hromádko a míč poslal hlavou k pravé tyči hostující branky. O pět minut později dlouhý centr našel naběhnutého Macháče, ten místo přihrávky zvolil střelu, kterou brankář Lysé vyrazil na rohový kop. Z následného protiútoku uklouzli dva kosořičtí obránci, hostující útočník si poradil s brankářem Majzlanem, poté ale nastřelil na brankové čáře obránce Dědka. V 60. minutě opět zaspala domácí obrana, útočník Lysé narazil pouze na připraveného brankáře Majzlana. Poté nevyužil dvě slibné šance Darmoš. Na druhé straně proletěl rohový kop Lysé skrz celé brankoviště Kosořic. Domácí přidali čtvrtou branku v 76. minutě poté, co hostujícímu celku nevyšel ofsajd-systém a unikající Antoš přihrál do druhé vlny Darmošovi, který o břevno završil na konečných 4:0.

Kosořice po dlouhé době vstřelily více než jednu branku. Tým z Lysé nad Labem se představil ve velmi dobrém světle a bojovný výkon hostí pokračoval i přes nepříznivý výsledek.

• Branky: 28., 76. Darmoš, 45. Macháč, 52. Hromádko
  • Rozhodčí: Žáková