Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

Sokol Kosořice - FK Slovan Lysá n/Labem  2:1 (1:0)

Po čtyřech kolech a stejném počtu porážek sáhl trenér Kosořic k přeskupení řad.

V úvodu utkání se hráči v novém rozestavení chvíli rozkoukávali a hosté se začali usazovat na půlce soupeře. Po několika minutách hry předvedli hráči Lysé pěknou akci středem hřiště, na jejímž konci trefil Duchoslav z malého vápna tyč. Kosořice, stejně jako v Bělé pod Bezdězem, šly na začátku zápasu do vedení. Darmošův zblokovaný pokus doletěl k Sabolovi, jehož hlavička přeletěla marně se natahujícího Marka Poborského. Postupem času se hra vyrovnala, hosté přesto měli ke gólu blíže. Ve 28. minutě centroval Cáska a Mesaroš hlavou o kousek minul. Jako přes kopírák zaútočila Lysá i o minutu později, opět však bez gólového efektu. Do trháku mohly jít Kosořice ve 37. minutě, kdy na rychle rozehraný míč si naběhl Grus, ale v dobré pozici mířil vedle. Na poločasovém vedení domácích už soupeř nic nezměnil ani po závaru před Kortusem.

Druhý poločas odstartovala šance kosořického Gruse, po jehož střele se však skóre také neměnilo. Nešťastným zraněním skončilo utkání pro hostujícího Duchoslava, kterého sanitka převezla po střetu s protihráčem do nemocnice. I přes nucené střídaní zatlačily ofenzivní výpady Lysé na několik minut soupeře před vlastní branku, byli to však hráči Kosořic, kteří šli po chybě obránce a následné střele Darmoše k tyči do dvoubrankového vedení. S přibývajícím časem hosté ještě více zvýšili obrátky, naopak domácím začali docházet síly. V 70. minutě se hosté marně dožadovali pokutového kopu, hlavní sudí byl ale jiného názoru. V 83. minutě nařídil proti kosořickému mužstvu přímý kop z hranice vápna, střela Cásky se pouze otřela o tyč. Lysá nakonec dokázala soupeřovu obranu překonat, když po centru z levé strany se hlavou prosadil Mesaroš. Kosořice si premiérové vítězství v novém ročníku už sebrat nenechaly a vítězstvím určitě potěšily i slušnou diváckou návštěvu.
  • Branky: 20. Sabol, 61. Darmoš - 85. Mesaroš
  • Rozhodčí: Kubíček - Nepraš, Hamřík
  • Kosořice: Kortus - Adámek, Mosiurczak, Štecher - Maška, Michal (90. Sedláček), Černý, Sabol - Grus, Darmoš (71. Janák) - Voleman
  • Lysá n/Labem: Marek Poborský - Janda, Novák, Ondřej Poborský, Gregar - Zítka (68. Kříž), Urban, Duchoslav (52. Bäumelt), Bažo (46. Čerych) - Mesaroš, Cáska