Datum: 02. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

AFK Milovice - Sokol Kosořice  1:2 (1:2)

I když v Milovicích proti sobě stála mužstva z opačných pólů tabulky, začátek zápasu byl vyrovnaný.

O první šanci se postarali hosté, přímý kop z poloviny hřiště se snášel k brankáři a míč zastavila až dobře postavená konstrukce branky. Milovice si první příležitost vypracovaly za přispění nedůslednosti soupeře, který nechal před brankou dva volné hráče. Kosořický gólman v posledním okamžiku podklouzl, přesto dokázal hlavičku Beneše zlikvidovat. Kosořice udržely čisté konto na půdě druhého celku 22 minut. Nepovedený odkop na hranici vápna skončil u Novotného, který přízemní střelou k tyči otevřel skóre. Kosořičtí však i nadále byli favoritovi více než vyrovnaným soupeřem. Ve 28. minutě byli navíc za svou neutuchající zarputilost odměněni vyrovnávací brankou. Kortus vykopl dlouhý míč k Macháčovi a po následném centru Sabol nechytatelnou střelou srovnal. Zásluhou obou mužstev měl zápas dobrý náboj a hra se přelévala ze strany na stranu. Dvouminutovka kolem čtyřicáté minuty patřila domácím, kdy dvakrát rozezvučeli brankovou konstrukci. Nejprve střelu Plecitého vytěsnil Kortus na břevno, vyloženější šanci viděli diváci ve 38. minutě. Obrana hostí si vybrala slabší chvilku a nabíhající Beneš měl dostatek času na zakončení. Jeho střela se odrazila od tyče k Vlačihovi, jenž nastřelil zaskakujícího obránce před odkrytou brankou. Poté si mužstva role vyměnila s tím rozdílem, že Kosořičtí mířili přesněji. Macháč na levé straně obelstil obránce, ale před brankou číhající Hrechko zacílil z vyložené pozice vedle. Ve 43. minutě Grus rozehrával míč do vápna, kde Macháč hlavičkou překonal vyběhnuvšího Fišera.

Kosořice v minulém utkání po poločase také vedly a nakonec odjely z Lysé s nepořízenou. Pozorný začátek hosté navíc podpořili brejkovými situacemi, již po třiceti vteřinách osamocený Hrechko střílel podél brankáře, ale obránce míč odkopl před brankovou čárou. Hosté se poté soustředili hlavně na bránění hubeného výsledku, což se jim až na výjimky dařilo. Jelikož ani Kosořice nedotáhly žádnou brejkovou situaci do úspěšného konce skončilo utkání poločasovým výsledkem.
  • Branky: 22. Novotný - 28. Sabol, 43. Macháč
  • Rozhodčí: Březnovský - Rybka, Matoušek
  • Kosořice: Kortus - Grus, Maška, Boháček, Adámek (90. Bašus) - Kořínek, Sabol, Mosiurczak, Madyar (89. Michal) - Hrechko (84. Voleman), Macháč
  • Milovice: Fišer - Palička, Plecitý, Fiala, Růžička - Novák, Petráš (62. Houška), Novotný, Mencl - Beneš, Vlačiha