Sokol Kosořice - Mnichovohradišťský SK  3:5 (2:2)

Oba dnešní aktéři potřebovali naplno bodovat. O tři body se proto strhla nevídaná přestřelka.

Od úvodního hvizdu měli mírnou herní převahu domácí. V páté minutě po vysunutí Antošem přihrával Kořínek do vápna Hrechkovi. Ten na míč bohužel nedosáhl. Z role nahrávajícího si Kořínek vyzkoušel i zakončení. Z otočky na hranici vápna mířil těsně vedle tyče. Ve 23. minutě obral o míč beka a hradišťský Moc měl plné rukavice práce. Hosté se do první šance dostali až po půlhodině hry. Po závaru před brankou se nejlépe zorientoval Prostřední, i on mířil vedle. Ve 30. minutě se s utkáním rozloučil hradišťský Stajer, to když mu hlavní rozhodčí ukázal druhou žlutou kartu a tedy i červenou. Přesilovka Kosořic však měla jepičí život. O tři minuty později fauloval Černý soupeřova hráče bez míče a byl po zásluze taktéž vyloučen. Z této standartní situace se navíc podařilo hráčům Mnichova Hradiště skórovat. Kandráč rozehrál nechtěně přímo na branku a Kortus našel míč až ve své síti. Ve 38. minutě ještě zahrozil hlavou Zajíček. Vyrovnání domácímu týmu netrvalo naštěstí dlouho. Bejda vyslal podél autové čáry Kořínka, který mu přihrávku opětoval. Kosořický středopolař se z dobré pozice nemýlil. Jenže skóre se opět za dvě minuty změnilo. Domácí gólman stihl zlikvidovat dvě velké příležitosti, ale zakončení Hofmana si našlo cestu až za brankovou čáru. Kosořice v závěru poločasu dostaly výhodu rohové kopu. Dědkovu hlavičku do branky dotlačil Miškovský - 2:2.

Kosořická obrana měla po nedobrovolném odchodu Černého slabší chvilky. Už 51. minutě se po straně řítil na bránu Kandráč. Místo přihrávky lépe postavenému spoluhráči vystřelil - vedle. Dalším varováním pro domácí obranu byla šance Hofmana, jeho střelu však brankář vyrazil. V 60. minutě vyběhl Kortus proti dlouhému centru mimo pokutové území. Gólman nad Kandráčem vyhrál, ale nedůrazný zákrok umožnil Václavovi skórovat do prázdné branky. Další branka byla na spadnutí o čtyři minuty později. Kastner si pohrál s Dědkem, sám před brankářem mířil pouze do boční sítě. Z první vážnější šance druhého poločasu Kosořice snížily. Po centru z pravé strany se hlavou prosadil Hrechko - 3:3. V 72. minutě se Kořínkovi opět podařilo obelstít obránce. Přihrávka před odkrytou branku však adresáta nenašla. O tři minuty později bylo zase rušno ve vápně domácích. V nepřehledné situaci se k ráně napřáhl útočník, ale Boháček obětavým zákrokem šanci zlikvidoval. V 78. minutě se opět měnilo skóre. Kastner dostal přihrávku mezi dva obránce. Po kličce gólmanovi se kosořickým vzdálily tři body. Ty mohl opět přiblížit Hrechko, jeho technickou střelu vytěsnil brankář na rohový kop. Hosté přidali ještě pátou branku. Obrana opět nepohlídala Kandráče a ten s přehledem prostřelil bezmocného Kortuse.

• Branky: 39. Bejda, 45. Miškovský, 67. Hrechko - 34. a 86. Kandráč, 42. Hofman, 60. Václav, 78. Kastner
  • Rozhodčí: Štefan - Kudrna, Berovič