Datum: 03. 05. 2024   Přidat k oblíbeným stránkám | Hlavní stránka | Seznam rubrik | Download | Odkazy | Administrace | Ankety

TJ Sokol Kosořice "B" - FC Mukařov 3:1 (1:0)

Kosořičtí museli vstřebat první porážku sezóny. V domácím prostředí však chtěli navázat na předešlé úspěchy. Ovšem domácí tým postrádal několik hráčů základní sestavy.

Fotbalisté Mukařova vstoupili do zápasu slibně a rozvíjeli útok za útokem. Obrana Kosořic však zatím nečelila výraznější šanci z kopaček soupeře. Hosté zkoušeli štěstí spíše ze střední vzdálenosti, ale střelám chyběla přesnost. Domácí si v úvodu moc míče neužili, nakopávané míče obrana pokryla. Až hvizd rozhodčího Sobalíka změnil dosavadní trend zápasu. Po nedovoleném zákroku na hranici vápna si míč postavil Jiří Boháček a parádní ranou k tyči otevřel skóre. Vstřelenou brankou se několikrát ke slovu dostali i domácí, další branka ale nepadla. Ostré zákroky si kosořický Abelovský připsal až v závěru prvního poločasu, kdy vyrazil pěknou ránu Lochmana.

Začátek druhého poločasu vyšel lépe hostujícímu mužstvu. Střelu Lochmana z dobré pozice ještě Abelovský kryl, šťastná dorážka sedícího hráče se však od tyče odrazila za brankovou čáru - 1:1. Po změně stran však začali domácí více kombinovat po zemi a hra se přelévala ze strany na stranu. V 61. minutě střídající Kraus zahrával rohový kop a míč zatočil tak šikovně, až zapadl ke vzdálenější tyči - 2:1. O šest minut později se řítil střídající Dufek na osamoceného brankáře a sólo zužitkoval na výbornou. Hosté vsadili vše na jednu kartu, jenže obrana až na výjimky dokázala útoky eliminovat. Na druhé straně mohl ještě skóre navýšit Dufek, ten ovšem hlavičkoval jen do břevna.