SK Polaban Nymburk "B" - Sokol Kosořice  1:3 (0:1)

Po výhře nad Sokolčí se postavení Kosořic v tabulce příliš nezlepšilo. V devátém kole I.B třídy je čekal těžký souboj na horké půdě Nymburka, který v posledních kolech zažívá bodově plodné časy.

Po úvodním hvizdu začali hosté dobře a po několika situacích ukázali, že jejich vítězství nad prvním mužstvem nebylo až zas takovým překvapením. První nebezpečnou příležitost však musel hasit kosořický brankář, když se Kápička neohroženě vrhnul mezi dva protihráče. Ani hráči Nymburka nedokázali zabránit úvodní brance hostí. V sedmnácté minutě se Darmoš po kolmici Michala zbavil svého strážce a jeho střelu uklidil do prázdné branky Sabol. Zejména spolupráce celé levé strany Kosořic dělala soupeři velké problémy a ve 25. minutě mohlo být hostujícím fanouškům ještě příjemněji. Agilní Madyar poprvé naskočil v základní sestavě a s jeho přispěním musel Havelka pravidelně vyhlašovat stav nebezpečí. Stejně jako po přihrávce Darmošovi, který tentokrát pálil těsně vedle. O minutu později mohli domácí naopak vyrovnat, jenže cestu Poklopovy střely zastavila obrana a po následném rohovém kopu mířil Kukla nad. Rušné chvilky před Majzlanem Kosořice přestály a zajímavé situace byly k vidění na druhé straně. Adámek z půlky hřiště prošel až na hranici vápna, jeho rána však skóre také nezměnila. V roli nahrávajícího si také nevedl špatně, ale Madyarovu umístěnou ránu gólman bravurně vyrazil. Ani těžký terén nezabránil mnoha šancím na obou stranách, o tom se ve 40. minutě přesvědčil kosořický brankář. Z nevydařeného odkopu těžili hráči Nymburka, nepřehledný závar nakonec brankou z kopaček Vagenknechta také neskončil. Domácí mohli vyrovnat těsně před odchodem do kabin, když Soukal úspěšně zamotal hlavu dvou obráncům a ránu Vagenknechta výborně zlikvidoval Majzlan.

Začátek druhého poločasu měl svižné tempo, o což se postarali hráči obou mužstev. V 50. minutě zahrozili hosté z brejku, na jehož konci byl neúspěšný Madyar. Tentýž hráč byl na začátku další akce po spolupráci s Černým a Sabolem, střelu posledně jmenovaného Havelka za svá záda nepustil. Hubený náskok se mohl stát Kosořicím osudný, ale opět dokázaly s trochou štěstí závar uhasit. Uklidnění do hostujícího mužstva vnesla až branka Štechera po rohovém kopu Sabola. Na hranici malého vápna dostal chvilku prostoru a střelou pod břevno přiblížil svůj tým k bodovému zisku. Neuběhlo ani pět minut a jistě i příznivcům domácích se musela líbit učebnicová akce Kosořic. Po Grusově načasované přihrávce na nabíhajícího Sabola si před branku seběhl Černý a krásným "angličanem" zvýšil na 0:3. S blížícím se závěrem utkání hráči Nymburka ještě zvýšili své úsilí a nakonec se dočkali. Vše začalo střídáním, kdy se na hřiště dostal Martínek a hned se po autovém vhazovaní vřítil do pokutového území. Jeho akce skončila nakonec brankou, i zásluhou odrazu od hostujícího obránce. Vstřelená branka ještě více nabudila domácí hráče a v několika situacích jim nechybělo mnoho. V 79. minutě nedokázal využít další závar Kápička a tentýž hráč nastřelil v samém závěru břevno.
  • Branky: 73. Martínek - 17. Sabol, 60. Štecher, 65. Černý
  • Rozhodčí: Kvasnička - Hamřík, Šulcová